100 najlepszych pomysłów na biznes - laureaci Start-up Challenge

100 najlepszych pomysłów na biznes - laureaci Start-up Challenge
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Od aplikacji mobilnych, rozwiązań dla biznesu wykorzystujących tzw. chmury, przez produkcję markerów diagnostycznych, sztucznej krwi, owadów, aż do rozwiązań monitorujących oraz rozszerzających rzeczywistość - laureaci konkursu Start-up Challenge zaprezentują swoje wizjonerskie pomysły podczas konferencji European Start-up Days w Katowicach.

Do konkursu Start-up Challenge zgłosiło się ponad 200 start-upów. Autorzy 100 najciekawszych projektów zaprezentują swoje idee na specjalnie przygotowanych stoiskach tworzących Scale-up Alley European Start-up Days. Kreatorzy 40 najlepszych pomysłów na biznes wystąpią na scenach prezentacyjnych Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz przed uczestnikami European Start-up Days w Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek.

Organizatorzy spodziewają się, że w dniach 19-20 maja European Start-up Days w Spodku odwiedzi dwa tys. uczestników.

Wśród wyróżnionych w konkursie Start-up Challenge projektów znajduje się Vizum – idea z pogranicza Smart City, Smart Building, Big Data i IoT. Platforma monitorująca wszystko, co dzieje się w budynkach, pozwala zobaczyć „wszystko i wszędzie", wiedzieć jak pracuje personel i podwykonawcy, jakie panują warunki środowiskowe i w jaki sposób użytkownicy wchodzą w interakcje z nieruchomościami. Rozwiązanie pozwala koncentrować się na back office obiektów komercyjnych i szukać optymalizacji na zasobach ludzkich oraz automatyzacji powiązanych procesów (co stanowi ok. 1/5 budżetu nieruchomości komercyjnej).

NanoSanguis, kolejny z wyróżnionych start-upów, jest firmą typu spin-off wywodzącą się z założonego i kierowanego przez prof. Tomasza Ciacha Laboratorium Inżynierii Biomedycznej, które istnieje na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Powstała w odpowiedzi na duży problem ciągłych niedoborów krwi od dawców, którego rozwiązaniem może być technologia wytwarzania syntetycznego nośnika tlenu, tzw. „sztucznej krwi”. Opracowany produkt – w przeciwieństwie do pobranej od dawców krwi naturalnej – może być przechowywany w szpitalu przez okres przynajmniej jednego roku, zastosowany niezależnie od grupy krwi pacjenta i nie wymaga wykonywania drogich badań diagnostycznych. „Sztuczna krew” ma również olbrzymi potencjał do zastosowania w transplantologii.

Przed uczestnikami Europejskiego Kongresu Gospodarczego zostanie także zaprezentowany start-up telemedi.co, który zajmuje się zdalnymi konsultacjami z lekarzami. Klient/pacjent ma możliwość kontaktu z lekarzem poprzez video/audio/czat. Zapewnia natychmiastowy dostęp do lekarza pierwszego kontaktu oraz możliwość umówienia się do specjalisty.

Na stoiskach tworzących Scale-up Alley European Start-up Days będzie można również dowiedzieć się m.in. o: innowacyjnych technologiach produkcji owadów opartych o wykorzystanie organicznych odpadów, start-upach działających na rynku robotyki i automatyki przemysłowej oraz autonomicznej robotyki mobilnej, rozwiązaniach wykorzystujących wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość, narzędziach do prezentacji obiektów 3D, pierwszej platformie na świecie, która pozwala użytkownikom biznesowym tworzyć samodzielnie profesjonalne aplikacje zarządzania biznesowego i analityki, „google analytics dla świata rzeczywistego”, nowym markerze diagnostycznym z wykorzystaniem izotopów promieniotwórczych dedykowanym do wykrywania wczesnych stadiów chorób nowotworowych, narzędziach do oszczędzania energii w systemach komputerowych, technologiach usprawniających działanie marketingu w handlu wraz z personalizacją przekazu, platformie do autoryzacji dokumentów i podpisywania umów przez internet – i wielu, wielu innych, innowacyjnych pomysłach na biznes.

European Start-up Days w Katowicach przebiegną w specjalnej formule łączącej merytoryczne wystąpienia oraz interakcję z uczestnikami, elementy show i nietypową promocję rozpoczynających działalność biznesową krajowych firm. To pierwsze tak duże wydarzenie łączące start-upy i korporacje oraz organizacje wsparcia biznesu. Celem imprezy jest integracja środowiska młodych przedsiębiorców z ekspertami, prezesami dużych spółek, inwestorami i odnoszącymi sukcesy biznesmenami, którzy będą obecni na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 100 najlepszych pomysłów na biznes - laureaci Start-up Challenge

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!