Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

320 milionów zł na inwestycje sieciowe w Polsce Wschodniej

Autor: WNP.PL (WGK)
14-01-2016 19:48
320 milionów zł na inwestycje sieciowe w Polsce Wschodniej
Fot. Fotolia

Konsorcja mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw tworzących w Polsce Wschodniej innowacyjne produkty sieciowe mogą liczyć na wsparcie finansowe. W ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia (POPW) zostaną uruchomione milionowe środki dla firm. Pierwszy nabór ruszy w lutym.

- Dzięki dofinansowaniu z POPW firmy, które połączą swoje siły, zaoferują atrakcyjny produkt wykorzystujący potencjał i walory Polski Wschodniej. Nowa, kompleksowa oferta na rynku będzie dźwignią rozwoju przedsiębiorstw oraz źródłem nowych miejsc pracy - komentuje wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.
Konkurs w poddziałaniu 1.3.2 POPW Tworzenie sieciowych produktów przez MŚP ogłoszony będzie po raz pierwszy. Nabór wniosków rozpocznie się w kwietniu, a zakończy w czerwcu 2016 r. Do rozdysponowania jest 320 mln zł. Na realizację całego poddziałania przeznaczono ponad 160 mln euro z unijnego budżetu.

Instrument skierowano do konsorcjów MŚP, składających się z co najmniej 10 firm. Dofinansowanie przeznaczone jest na stworzenie ponadregionalnych produktów sieciowych. - Wsparcie otrzymają przedsięwzięcia, które jedną koncepcją połączą rozproszone atrakcje, miejsca, obiekty i usługi w taki sposób, że utworzą one gotową do sprzedaży ofertę. Dzięki temu klienci otrzymają w pakiecie kompleksowy i innowacyjny produkt - precyzuje wiceminister Hamryszczak.

Aby konsorcjum miało szansę na otrzymanie dofinansowania, przedmiot projektu musi wpisywać się w zakres regionalnych inteligentnych specjalizacji wspólnych dla co najmniej dwóch województw z Polski Wschodniej. Przedsięwzięcie musi objąć jednocześnie: inwestycję w spójną infrastrukturę, rozwój aplikacji i usług opartych na technologiach informacyjno-komunikacyjnych oraz opracowanie i wdrożenie jednolitych standardów funkcjonowania i promocji produktu. Ważnym warunkiem otrzymania dotacji jest utworzenie co najmniej 20 miejsc pracy, w szczególności stanowiących alternatywę dla zatrudnienia w rolnictwie.

Wsparte projekty mają przyczyniać się do rozwoju działalności gospodarczej i wzrostu konkurencyjności MŚP.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 894 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP