Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

ARP uruchamia program staży w przemyśle kosmicznym

Autor: wnp.pl (PIM)
12-09-2016 15:12
ARP uruchamia program staży w przemyśle kosmicznym
Fot. Shutterstock.com

Agencja Rozwoju Przemysłu uruchamia program stażowy dla inżynierów z przemysłu kosmicznego. Dwanaście etatów stażowych jest adresowanych do inżynierów m.in. kierunków takich jak: automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, mechanika i budowa maszyn.

Program stażowy wpisuje się w Polską Strategię Kosmiczną opracowaną przez Ministerstwo Rozwoju, którą przedstawiła Jadwiga Emilewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju podczas Europejskiego Kongresu Robotycznego w ramach European Rover Challange w Rzeszowie. 
- Sektor kosmiczny, jak każdy segment gospodarki „high tech”, potrzebuje wysoko wykwalifikowanej kadry. Agencja Rozwoju Przemysłu, realizując misję wspierania innowacji oraz wychodząc naprzeciw tej potrzebie wspólnie ze Związkiem Pracodawców Sektora Kosmicznego ogłasza konkurs dla młodych inżynierów w ramach programu stażowego „Rozwój kadr sektora kosmicznego”. Mam głęboką nadzieje, że projekt ten umożliwili młodym naukowcom możliwość realizacji swej pasji w Polsce – powiedział Marcin Chludziński, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Zainicjowany przez ARP podczas Europejskiego Kongresu Robotycznego program stażowy dla młodych inżynierów wpisuje się w Polską Strategię Kosmiczną opracowaną przez Ministerstwo Rozwoju. – Priorytetami rządu w zakresie wsparcia sektora technologii kosmicznych są m.in.:  wzrost konkurencyjności polskich przedsiębiorstw, zwiększenie wykorzystania polskiej składki do ESA, a także rozwój kadr sektora kosmicznego – podkreślała wiceminister Jadwiga Emilewicz.

Głównym założeniem staży jest kształcenie kadr sektora kosmicznego, rozwój kariery młodych naukowców oraz wsparcie transferu wiedzy pomiędzy uczelniami a firmami z sektora kosmicznego.  Zainicjowany  przez ARP program stażowy ma  charakter merytoryczny, jego  celem jest zdobycie doświadczenia oraz wykorzystanie wiedzy i umiejętności przez jego uczestników w praktyce.

– Firmy sektora kosmicznego swoją przewagę konkurencyjną budują na unikalnym know how. Wysokie wymagania kompetencyjne i jakościowe, jakie niosą za sobą technologie kosmiczne automatyka i robotyka sprawiają, że polski sektor nowoczesnych technologii jest także dystrybutorem najnowocześniejszych rozwiązań organizacyjnych – dodał Michał Szaniawski, wiceprezes ARP.

Staże adresowane są do absolwentów z tytułem inżyniera lub magistra inżyniera kierunków takich jak: automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika, fizyka techniczna, informatyka, inżynieria materiałowa, lotnictwo i kosmonautyka, mechatronika, mechanika i budowa maszyn. Dwunastu stażystów zostanie zatrudnionych na czas objęty umową cywilnoprawną w firmie z sektora kosmicznego – członka Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Technologie kosmiczne mają coraz większy wpływ na rozwój gospodarki światowej. Przedsiębiorczość związana z przestrzenią kosmiczną obejmuje szerokie spektrum działań: od projektowania i budowy części do satelitów, przez oprogramowanie stacji naziemnych, po tworzenie aplikacji umożliwiających obserwację Ziemi czy nawigację satelitarną. Od chwili przystąpienia Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) w 2012 roku, polski sektor kosmiczny jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów.
Podobał się artykuł? Podziel się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 141 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 800 ofert w bazie

2 782 270 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP