Asseco będzie współpracować z Microsoftem w telemedycynie

Asseco będzie współpracować z Microsoftem w telemedycynie
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Asseco Poland i Microsoft podpisały w środę porozumienie na mocy, którego koncerny rozszerzą współpracę w dziedzinie telemedycyny. Firmy zwracają uwagę, że wykorzystanie nowoczesnych technologii pomoże poprawić jakość usług medycznych w Polsce.

Porozumienie podpisano w trakcie konferencji "Microsoft dla Zdrowia - Cyfrowa Transformacja w Zdrowiu". Zdaniem organizatorów to pierwsze tego typu wydarzenie prezentujące możliwości chmury obliczeniowej oraz rozwiązań dedykowanym dla służby zdrowia w naszym kraju.

Według sygnatariuszy porozumienia współczesna technologia znajduje zastosowanie nie tylko w obsłudze pacjentów, ale także w diagnostyce czy w trakcie całego procesu leczenia. Służba zdrowia, ich zdaniem, może korzystać z rozwiązań analizy Big Data, uczenia maszynowego we wspomaganiu diagnozy, technologii Internetu Rzeczy (IoT) w urządzeniach telemedycznych, a także z teletransmisji.

"Transformacja cyfrowa służby zdrowia dzieje się na naszych oczach, jesteśmy jej uczestnikami także tu, w Polsce. Wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań w medycynie jest możliwe dzięki wykorzystaniu innowacji, pomysłowości i wyników badań naukowych" - oceniała dyrektor sektora publicznego w polskim oddziale Microsoft Magda Taczanowska.

Jak podkreślają sygnatariusze dzięki porozumieniu, ponad połowa placówek medycznych w Polsce, także tych posiadających oprogramowanie Asseco, będzie mogła wykorzystać nowoczesne techniki komunikacyjne, np. w telekonsultacjach.

"Polski rynek medyczny ma ogromny potencjał rozwoju, biorąc pod uwagę uwarunkowania prawne, umożliwiające wdrożenie najnowszych rozwiązań technologicznych, rozmiar rynku - 38 milionów mieszkańców, czy popyt na tego typu rozwiązania. Pacjenci przyzwyczajeni są do wysokiej jakości usług komercyjnych i tego samego oczekują od placówek medycznych" - podkreślał wiceprezes zarządu Asseco Poland Krzysztof Groyecki.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

FORUM TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE

W związku z ciszą wyborczą dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane.

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!