PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Dalsza restrukturyzacja DGA i rozwój wybranych profili działalności

Autor: Wnp.pl (Piotr Stefaniak)
21-03-2011 13:43

Poznańska spółka DGA zanotowała w ub.r. prawie 3,2 mln zł straty jednostkowej, a 3,7 mln zł straty Grupy Kapitałowej DGA.

- Główną przyczyną jest odpis 3,7 mln zł, czyli 100 proc. należności za nie rozliczony projekt realizowany dla Agencji Rozwoju Przemysłu, polegający na szkoleniu i szukaniu pracy dla zwalnianych pracowników stoczni Gdynia i Szczecińska Nova – powiedział prezes Andrzej Głowacki, prezes zarządu DGA - Przełożyło się to też na wyniki skonsolidowane GK, w której 95 proc. przychodów stanowią przychody podmiotu wiodącego.
Jak poinformował prezes Głowacki, w związku z brakiem „konkretnych argumentów” wyjaśniających odmowę zapłaty, DGA zamierza skierować w końcu miesiąca sprawę przeciwko ARP na drogę postępowania sądowego.

DGA uzyskała w 2010 roku 33,94 mln zł przychodów, czyli o 12,3 proc. niższe niż rok wcześniej. Najbardziej zmalały przychody z realizacji programów szkoleniowo-doradczych (z 27,7 mln zł w 2009 r. do 15,6 mln w ubr.), z doradztwa inwestycyjnego (z 2,1 mln zł do 1,7 mln zł) oraz z tytułu „inne projekty doradcze” (odpowiednio: 2,6 mln i 1,1 mln zł), wzrosły natomiast przychody z zarządzania projektami (z 3,7 mln do 7,1 mln zł) i z zarządzania bezpieczeństwem informacji (z 1,1 do 1,3 mln zł).

W minionym roku GK DGA realizowała zarówno wewnętrzną restrukturyzację, jak i proces przekształceń w organizację działającą na zasadach zbliżonych do funduszu inwestycyjnego. Obecnie w portfelu grupa ma aktywa 16 spółek, w tym pięciu zależnych: Ad Acta (prowadzi archiwum w Łodzi, w drugiej połowie br. będzie wprowadzana na rynek NewConnect), AllCard (portal służący zastrzeganiu kart płatniczych), Braster (w tym roku ma zacząć pilotażową produkcję testera termograficznego), Fast Deal (portal zakupów rabatowych) DGA HCM (doradztwo zarządzania kadrami).

Osiem spółek ma charakter firm współzależnych lub stowarzyszonych z DGA, a w trzech - DGA ma zdecydowanie mniejszościowe pakiety akcji - w tym w PBS DGA, wykrojniki.com.pl oraz PTWP.

W najbliższym czasie DGA uruchomi m.in. nowy projekt o nazwie Akademia Doświadczonego Menedżera (skierowany do właścicieli mających ponad 45 lat, chcących sprzedać spółkę lub ją dokapitalizować), projekt Zarządzanie Kryzysowe (pomoc dla firm przejściowo znajdujących się w kłopotach finansowych), a zainwestuje w portal alekiedy.pl (serwis internetowy, mający stać się platformą komunikacji pomiędzy organizatorami wydarzeń o charakterze kulturalnym a uczestnikami) i „w dwa-trzy projekty, każdy po 2-3 mln zł”.

Zarząd DGA zakłada w tym roku m.in. dalszą restrukturyzację wewnętrzną, rozbudowę grupy internetowej (łącznie z portali będących w GK korzysta już 0,5 mln odbiorców) oraz wytyczenie strategii i wprowadzenie na rynek alternatywny wspomnianych dwóch spółek (drugą jest spółka zależna DGA Energia, która dzięki pozyskanym środkom planuje zrealizować pięć projektów budowy biogazowni, w tym dwie po 1 MW).

W tym roku DGA chce skupić się na wzroście wyceny spółek i rozwoju zarządzania projektami oraz usług doradczych. W efekcie, jak powiedział prezes Głowacki, zysk brutto spółki powinien przekroczyć 7 mln zł.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


54 979 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP