Dwa polskie start-upy wśród najlepszych w Challenge Up!

Dwa polskie start-upy wśród najlepszych w Challenge Up!
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Dwa polskie start-upy znalazły się w gronie 12 najlepszych w zakończonej niedawno pierwszej edycji programu Challenge Up! - europejskiego akceleratora i inkubatora dla start-upów. Ma on wspierać rozwój produktów i usług z obszaru Internetu Rzeczy.

12 najlepszych start-upów w ramach programu Challenge Up! zaprezentowało swoje rozwiązania na konferencji unBound Digital w Londynie. Rozwijają one technologie, które monitorują, regulują i udoskonalają systemy w wielu branżach, jak handel detaliczny, inteligentne domy, analityka czy służba zdrowia. Partnerami program są: Intel, Cisco i Deutsche Telekom.

Wśród 12 najlepszych młodych firm, które przez pół roku uczestniczyły w programie, znalazły się dwie polskie. Ifinity oferuje opartą na beaconach technologię przeznaczoną dla miast, przestrzeni publicznych i klientów komercyjnych z całego świata. Pozwala ona ludziom na cyfrową interakcję z rzeczywistością za pośrednictwem telefonów komórkowych.

Start-up OORT opracował technologią, która umożliwia stworzenie otwartego ekosystemu składającego się z urządzeń inteligentnych, czujników, oprogramowania mobilnego i chmury. Na jej podstawie firma opracowała pierwszy system inteligentnego domu, który może być sterowany dowolnym urządzeniem z dostępem do internetu, bez względu na jego markę i system operacyjny. Technologia OORT czeka obecnie na opatentowanie.

Najlepsze młode firmy wyłoniono na podstawie skuteczności w tworzeniu produktów i usług z obszaru Internetu Rzeczy i pokrewnych, takich jak rozwiązania inteligentne, big data oraz łączność. Partnerzy program przekazali uczestnikom wsparcie w zakresie coachingu i mentoringu, a także dostępu do swoich zasobów i sieci partnerów.

"Zainicjowaliśmy program Challenge Up!, by wspierać start-upy z pomysłami z dziedziny Internetu Rzeczy. Praca z tymi firmami, wspieranie ich rozwoju i pomaganie we wprowadzaniu rozwiązań na rynek przynosi korzyści obu stronom" - mówił Elias Drakopoulos, wiceprezes Deutsche Telekom.

Jak podkreślił, młode przedsiębiorstwa otrzymują unikalną wiedzę oraz dostęp do zasobów, które pomagają im się rozwijać. "Z drugiej strony my otrzymujemy cenne usługi i rozwiązania, które możemy zaoferować naszym klientom B2B. Sukces naszego przedsięwzięcia pokazuje, jak ważne jest zbudowanie odpowiedniego ekosystemu niezbędnego dla rozwoju innowacji" - podkreślił Drakopoulos.

Wśród innych wyróżnionych start-upów jest m.in. Senic, pracujący nad inteligentnymi urządzeniami, który zainicjował wspólny projekt inteligentnego biura, poprzez zintegrowanie własnego kontrolera Nuimo z opartymi na układach Intela komputerami oraz z systemem wideokonferencyjnym Cisco TelePresence. Produkt Senic zostanie zintegrowany z platformą Deutsche Telekom Qivicon dla inteligentnego domu.

Inny start-up ProGlove produkuje inteligentne rękawice dla pracowników fabryk, a SEMSEYE, który okrzyknięto Google Analytics dla sieci detalicznych i centrów handlowych, przy wsparciu Intela ruszył już ze swoim pilotażowym projektem w Dublinie. Na stadionie piłkarskim Croke Park oraz w muzeach i bibliotekach jest używane do monitorowania natężenia ruchu ludzi. Dodatkowo Deutsche Telekom zainstalował SEMSEYE w pięciu flagowych salonach w Rumunii, a w przyszłości zainstaluje rozwiązanie w dwóch salonach w Polsce.

Inne start-upy opracowały np. system do mierzenia i podtrzymywania poziomu cukru w czasie rzeczywistym u diabetyków (Admetsys), czy system zbierania w czasie rzeczywistym informacji o wolnych miejscach parkingowych (HiPark).
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dwa polskie start-upy wśród najlepszych w Challenge Up!

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!