PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Forum Teleinformatyki wręczyło nagrody

Autor: wnp.pl (Tomasz Cukiernik)
24-09-2008 10:44

Dr inż. Grzegorz Bliźniuk i prof. dr hab. inż. Jerzy Nawrocki zostali laureatami tegorocznej Nagrody im. Marka Cara wręczanej na XIV Forum Teleinformatyki.

Na XIV Forum Teleinformatyki w Legionowie, po raz 7 wręczona została honorowa Nagroda im. Marka Cara, tragicznie zmarłego, jednego z pomysłodawców Forum i twórcy celnego rozwinięcia angielskiego skrótu WWW – Wszechnica Wiedzy Wszelakiej. Nagroda jest wyróżnieniem wybitnych osiągnięć w tworzeniu warunków dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego.
Tegorocznymi laureatami są dr inż. Grzegorz Bliźniuk, były podsekretarz stanu w MSWiA i prof. dr hab. inż. Jerzy Nawrocki, Dziekan Wydziału Informatyki i Zarządzania w Politechnice Poznańskiej.

Honorowa Nagroda im. Marka Cara, tragicznie zmarłego w 1997 r., jednego z pomysłodawców i pierwszego Przewodniczącego Rady Programowej Forum oraz aktywnego popularyzatora nowoczesnych technologii w życiu społecznym wręczana jest na Forum Teleinformatyki w Legionowie od 2002 r. Nagroda przyznawana jest przez Kapitułę, powołaną z inicjatywy Rady Programowej Forum.

Dr inż. Grzegorz Bliźniuk (w latach 2005-2007 podsekretarz stanu w MSWiA) – otrzymał nagrodę za stworzenie podstaw dla wdrożenia systemowego podejścia w informatyzacji administracji publicznej i umiejętną, merytoryczną współpracę ze środowiskiem teleinformatycznym, skuteczne wdrożenie systemu SIS (Schengen) oraz za „otworzenie się” administracji rządowej na obszar potrzeb IT w Jednostkach Samorządu Terytorialnego i bardzo dobrą bieżącą współpracę w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Prof. dr hab. inż. Jerzy Nawrocki (Dziekan Wydziału Informatyki i Zarządzania w Politechnice Poznańskiej – kadencja 2008-2012) otrzymał nagrodę za popularyzację badań i dydaktyki inżynierii oprogramowania (IO) w kraju, m.in. założył i prowadzi Sekcję IO w KI PAN; za współtworzenie corocznej Krajowej Konferencji Inżynierii Oprogramowania (KKIO); za inicjowanie Akademickich Mistrzostw Polski w Programowaniu Zespołowym; za ogromny wkład w wypracowanie wspólnych standardów nauczania informatyki dla uczelni technicznych i uniwersyteckich; za inicjowanie powstania studenckich kół naukowych oraz za wieloletnią działalność w Zarządzie Oddziału Wielkopolskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Sponsorem Nagrody im. Marka Cara jest firma Sun Microsystems Poland.

Forum Teleinformatyki jest jedną z najbardziej prestiżowych, a jednocześnie jedną z najstarszych imprez w polskiej branży IT. Od chwili powstania w 1995 r., Forum niezmiennie porusza najtrudniejsze i najbardziej aktualne zagadnienia związane z wykorzystaniem informatyki w administracji i gospodarce naszego kraju.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


54 650 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP