PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

GUGiK zamówił drony

Autor: wnp.pl (WGK)
25-08-2015 11:38
GUGiK zamówił drony
Fot. Archiwum

Główny Urząd Geodezji i Kartografii wybrał dostawców "systemu mobilnego kartowania na potrzeby prowadzenia kontroli i bieżącej aktualizacji bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k), utworzonej w ramach projektu GBDOT". Zadanie wykonają spółki Leica Geosystems oraz Geotronics Dystrybucja. Łączna wartość zamówienia to prawie 1,9 mln zł.

GBDOT to Georeferencyjna Baza Danych Obiektów Topograficznych. Główne zadania zamówionego systemu to monitorowanie terenu na dużych obszarach w krótkim czasie. Dzięki temu zostanie usprawniona kontrola i aktualizacja danych gromadzonych w bazie BDOT10k polegające na weryfikacji terenowej zgromadzonych danych. Zbieranie danych geoprzestrzennych z platformy mobilnej pozwoli również szybko reagować na zmiany w topografii terenu, szczególnie w zakresie: dróg, kolei, mostów, węzłów komunikacyjnych, budowli, obiektów użyteczności publicznej.
Jak podaje GUGiK na system mobilnego kartowania składa się sprzęt do mobilnej naziemnej oraz niskopułapowej rejestracji obrazu z oprogramowaniem. Część pierwsza zamówienia to dostawa dwóch bezzałogowych statków powietrznych z aparatami fotograficznymi i niezbędnym wyposażeniem oraz specjalistyczne oprogramowanie, służące do tworzenia gotowych ortofotomap i numerycznych modeli pokrycia terenu. Część druga obejmuje dwa urządzenia obrazujące, umożliwiające pozyskanie obrazów w zakresie 360 stopni, z elementami umożliwiającymi zamocowane na konstrukcji dachowej samochodu, niezbędnym wyposażeniem oraz oprogramowaniem do post-processingu; cztery kamery cyfrowe z elementami umożliwiającymi zamocowanie na konstrukcji dachowej samochodu, dwa samochody specjalistyczne wyposażone w elementy służące do mocowania i przewożenia sprzętu do rejestracji obrazów oraz cztery laptopy i 10 dysków przenośnych.

Część pierwszą wykona firma Leica Geosystems za 344 400 zł z VAT, a drugą - Geotronics Dystrybucja za 1 522 740 zł brutto. Całkowita wartość końcowa zamówienia to 1 867 140 z VAT. Oferty kwalifikowano na podstawie ceny (85 proc.), okresu gwarancji powietrznego systemu mobilnego kartowania (15 proc.) w pierwszej części, a w drugiej: ceny (80 proc.), zużycia energii (7 proc.), emisji CO2 (7 proc.) oraz ilości tlenków azotu, cząstek stałych i węglowodorów niemetalowych (6 proc.).

W części pierwszej oferty przesłały firmy Fotomapy, WB Electronics, NaviGate, Asseco Poland, Geotronics Dystrybucja, TPI oraz Leica Geosystems. W części drugiej pojawiły się oferty firm WB Electronics, Geotronics Dystrybucja i Leica Geosystems.

Zamówienie realizowane jest w ramach projektu "Georeferencyjna Baza Danych Obiektów Topograficznych (GBDOT) wraz z krajowym systemem zarządzania" - współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach 7 osi priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


53 762 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP