Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Hyperion po półroczu wykazuje zyski

Autor: wnp.pl (WGK)
02-09-2015 09:13
Hyperion po półroczu wykazuje zyski
Fot. Fotolia

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2015 r. spółka Hyperion wygenerowała zysk netto przekraczający 3,5 mln zł. Rok wcześniej w tym okresie odnotowała stratę niemal 1,1 mln zł. EBITDA wzrosła w tym czasie niemal 10-cio krotnie - z 932 tys. w I połowie 2014 r. do ponad 9 mln w I połowie 2015 r.

Zdaniem spółki na wyniki wpłynęła udana transformacja właścicielska, nowy profil działalności oraz zaangażowanie w prestiżowy i ważny społecznie projekt Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej (MSS).
- Rok 2015 r. jest szczególnie ważny w historii spółki. Za nami pierwsze półrocze w całości poświęcone realizacji nowej strategii - mówi Piotr Majchrzak, prezes Hyperiona. - Dokonane blisko rok temu przekształcenie struktury akcjonariatu zainicjowało proces przemodelowania profilu naszej działalności. Skupiliśmy się na rozwoju sieci szerokopasmowych i wdrażaniu modelu „operatora dla operatorów”. Dodatkowo rozwijamy segment abonencki w oparciu o sieci telekomunikacyjne na Mazowszu i Podlasiu, kupione przez Hyperion w marcu - dodaje.

W I półroczu 2015 roku Hyperion osiągnął przychody na poziomie 15,154 mln zł, co oznacza ok 68 proc. wzrost w ujęciu rok do roku. Zysk netto wygenerowany przez spółkę wynosi 3,5 mln zł. Dla porównania pierwsza połowa ubiegłego roku przyniosła stratę netto na poziomie 1,085 mln zł.

- Wyniki finansowe spółki napawają nas optymizmem. Udało się poprawić efektywność naszych działań względem pierwszych sześciu miesięcy ubiegłego roku i to pomimo znacznych inwestycji związanych z budową Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej - komentuje prezes.

Zaangażowanie w budowę infrastruktury światłowodowej i kluczowy dla firmy projekt MSS wpłynęły na zmianę struktury przychodów. Dotychczasowe źródła dochodów, niezwiązane z działalnością telekomunikacyjną i charakteryzujące się dużą zmiennością, są zastępowane przez stabilne przychody ze świadczenia usług „operatora dla operatorów”, a w dalszej perspektywie także eksploatacji sieci telekomunikacyjnych na Mazowszu i Podlasiu. Po planowanym na listopad zakończeniu prac związanych z Małopolską Siecią Szerokopasmową, Hyperion ma szansę osiągać jeszcze wyższą rentowność, z szacunkowym wzrostem EBITDA sięgającym 50 proc. przychodu. Adresatami nowo tworzonej oferty będą między innymi operatorzy telefonii komórkowej, operatorzy sieci telekomunikacyjnych i telewizji kablowych, dostawcy internetowi, a także instytucje publiczne i placówki edukacyjne oferujące punkty dostępowe w swoich budynkach.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 570 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP