PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Innowacyjne zarządzanie w administracji publicznej

Autor: ARTYKUŁ DOSTARCZONY PRZEZ SHH SP. Z O.O.
01-08-2013 09:00 |  aktualizacja: 01-08-2013 12:03

Jak sprawniej zarządzać jednostkami administracji publicznej, w których nowe zadania pojawiają się szybciej niż środki finansowe do ich realizacji? Jak sprostać rosnącym oczekiwaniom ustawodawców, instytucji, przedsiębiorstw i obywateli przy ograniczonych zasobach ludzkich? Odpowiedzi należy szukać tam, gdzie efektywne zarządzanie liczy się najbardziej - w biznesie. Szybka analiza i raportowanie spraw toczących się w instytucjach publicznych to dziś konieczność.

Administracja publiczna, m.in. urzędy centralne oraz samorządowe, a także fundacje i organizacje non-profit wykonują niezwykle ważne i społecznie potrzebne zadania. Sprawne zarządzanie tymi instytucjami to szereg wyzwań, głównie organizacyjnych i finansowych. Efekty tych działań, szczególnie w administracji publicznej, są dla przeciętnego Kowalskiego rzadko zauważalne bądź słabo mierzalne.
Sprawne zarządzanie w sektorze publicznym od wielu lat jest wspomagane coraz liczniejszymi narzędziami informatycznymi. Różnorodność technologiczna aplikacji dziedzinowych, wdrażanych w poszczególnych urzędach, często powoduje brak możliwości wzajemnej wymiany informacji pomiędzy systemami. Utrudnione jest wyszukiwanie oraz weryfikowanie potrzebnych informacji. Zagadnienie to dotyczy również szybkiego, bezpiecznego i łatwego wymieniania informacji pomiędzy instytucjami. Problem jest na tyle powszechny i poważny, że wprowadzona w 2005 roku ustawa o informatyzacji działalności podmiotów realizujących działalność publiczną ustanowiła pojęcie interoperacyjności systemów informatycznych. Prawo w tym przypadku wyprzedziło życie, gdyż mimo pozytywnego trendu w wielu miejscach na administracyjnej mapie kraju interoperacyjność pozostaje jedynie życzeniem.

Jak zatem sprawnie zarządzać przedsiębiorstwami, jakimi są niewątpliwie jednostki administracji publicznej, w których nowe zadania pojawiają się szybciej niż środki finansowe do ich realizacji? Jak sprostać rosnącym oczekiwaniom ustawodawców, instytucji, biznesu i obywateli przy skończonych zasobach ludzkich? Odpowiedzi należy szukać tam, gdzie efektywne zarządzanie liczy się najbardziej - w biznesie.

Istota Business Intelligence

Przedsiębiorstwa, dbając o wysoką wydajność oraz konkurencyjność rynkową swoich produktów i usług, a także chcąc ściśle kontrolować koszty działalności, szeroko stosują narzędzia informatyczne klasy Business Intelligence (w skrócie BI, czyt. bɛ aɪ). Są to rozwiązania służące do analityki biznesowej, których zastosowanie jest bardzo wszechstronne. Najogólniej można je przedstawić jako narzędzia służące przekształcaniu danych w informacje, a tych w wiedzę, która jest wykorzystywana do zwiększania innowacyjności, a dalej konkurencyjności przedsiębiorstwa. Są to kompleksowe narzędzia analityczne do skutecznego planowania, monitorowania i optymalizowania procesów w przedsiębiorstwie. Wśród firm zajmujących się wdrażaniem i wykorzystywaniem narzędzi Business Intelligence wytworzyło się ich kilka odmian funkcjonalnych, a co za tym idzie nazw rozwiązań.

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

21 115 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

726 715 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 999 ofert w bazie

2 782 262 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP