PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Jakie korzyści idą za powszechnym dostępem do Internetu?

Autor: wnp.pl (JM)
06-09-2012 08:44
Jakie korzyści idą za powszechnym dostępem do Internetu?
Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

- Otwarty, szerokopasmowy dostęp do Internetu ułatwi realizację obowiązków obywatela w stosunku do państwa i vice versa, efektywnie wykorzystując posiadane już przez państwo zasoby informacyjne - uważa Agnieszka Pioruńska z Alcatel-Lucent.

Oczywiście, jak podkreśla nasza rozmówczyni, z zapewnieniem odpowiedniego poziomu zabezpieczeń i poufności.
- Dzięki temu zwiększy dostępność oraz jakość usług opieki zdrowotnej przy efektywniejszym wykorzystaniu zasobów naszego systemu ochrony zdrowia (np. telemonitoring stanu pacjenta, zdalne konsultacje lekarskie, kompletny obraz zdrowia pacjenta dostępny w każdym miejscu), stworzy nowe szanse zatrudnienia między innymi dzięki możliwości podnoszenia kwalifikacji i prowadzenia działalności z pomocą e-usług - wylicza przedstawicielka Alcatel-Lucent.

Inwestycje tego typu usprawnią także działanie małych i średnich firm w relacjach z instytucjami (uzgodnienia, podatki, ubezpieczenia itp.), a połączona w sieć infrastruktura wykorzystująca mierniki, czujniki i nowoczesne technologie pozwoli na lepsze wykorzystanie i planowanie coraz droższych zasobów (woda, energia, gaz, zarządzanie ruchem i inne).

- Jednak ze względu na niską percepcję potrzeb w zakresie wykorzystania nowych technologii w społeczeństwie, samorządy powinny także aktywnie angażować się w programy edukacyjne, uświadamiające przydatność nowoczesnych form wymiany informacji – radzi Agnieszka Pioruńska. - Oczywiście najlepiej uczymy się przez działanie, stąd promocja i implementacja e-usług razem z zapewnieniem społeczeństwu szerokiego i niedrogiego dostępu do usług szerokopasmowego dostępu do Internetu powinny pomóc w osiągnięciu celów, przy założeniu jednakże, że wszystkie te projekty będą realizowane z zachowaniem interoperacyjności procesowej i technologicznej tak, aby zaistniały w tym samym czasie.

Zdaniem naszej rozmówczyni, przydatne byłoby także zaangażowanie samorządów na rzecz uświadamiania lokalnych inwestorów o możliwościach w zakresie działania 8.4 PO IG oraz potencjału różnych technologii dostępowych w kontekście realizacji celów Agendy Cyfrowej (niektóre technologie nie spełniają wymogów przepływności i SLA) oraz promowanie inwestycji obejmujących kompleksowe przygotowanie infrastruktury telekomunikacyjnej w nowo budowanych budynkach pod kątem zapewnienia odpowiednich warunków świadczenia usług NGA.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


52 427 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP