Koniec taniego internetu?

Koniec taniego internetu?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Prezes Telekomunikacji Polskiej zapowiada koniec internetu za półdarmo. Siły konkurencji się wyczerpują, a on nie zamierza walczyć cenami.

Internet nie będzie już taniał w tak szybkim tempie, jak w 2007 r. Tak przynajmniej uważa Maciej Witucki, prezes Telekomunikacji Polskiej (TP). Jego zdaniem, nawet konkurenci wyczerpali możliwości totalnych obniżek - na przełomie lat 2007/2008 zeszli poniżej progu opłacalności. Możliwym efektem takiej polityki jest ruch Netii, być może "zmuszonej" do sprzedaży udziałów w Play na skutek kosztów finansowych swoich promocji - czytamy w "Pulsie Biznesu".

- My nigdy nie mieliśmy i nie będziemy mieli promocji "internet za zero złotych". To desperacja. Nawet fantastyczne rabaty na BSA, które zafundował naszym konkurentom Urząd Komunikacji Elektronicznej, nie sprawią, by takie obniżki stały się opłacalne - mówi w dzienniku Maciej Witucki.

BSA (bistream access) pozwala konkurencji świadczyć usługi szerokopasmowe na bazie infrastruktury TP.

Jak więc operator zamierza walczyć z konkurencją, skoro nie cenami? - Nigdy nie będziemy najtańszym operatorem. Stawiamy na wartość dodaną i jakość usługi, np. pakiety bezpieczeństwa, programy antywirusowe czy oferty z notebookami - mówi w "PB" Maciej Witucki.

Wspólna oferta z Dellem (neostrada z laptopem) cieszyła się podobno sporym powodzeniem, jednak dla wielu klientów nadal była zbyt droga. TP przygotowała więc nową propozycję. - To będą tanie pecety dla początkujących użytkowników, których główną funkcją będzie dostęp do internetu i poczty elektronicznej - zapowiada prezes. Promocja pojawi się przed sezonem komunijnym.

Maciej Witucki często wspomina, że polski rynek w ubiegłym roku zwolnił, choć nasycenie internetem jest wciąż znacznie niższe niż w innych krajach. Jego zdaniem, władzom brakuje wizji, jak ma wyglądać polski rynek i infrastruktura nie tylko w kilku najbliższych latach, ale długoterminowo. Co prawda, jeśli chodzi o brak infrastruktury, można częściowo nadrobić ją dzięki CDMA, czyli technologii bezprzewodowej.

- To ersatz, łącze o prędkości najwyżej 1 Mb/s. Można je jednak zastosować tam, gdzie doprowadzenie światłowodu jest zupełnie nieopłacalne - mówi w "Pulsie Biznesu" prezes TP. Pierwsi klienci będą mogli korzystać z tej technologii jeszcze w tym roku.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

SPÓŁKI

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Koniec taniego internetu?

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!