Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

M. Warkoczyński-Prochownik, Powen Wafapomp o wdrożeniu systemu ERP

Autor: wnp.pl (JM)
29-03-2012 09:54

Michał Warkoczyński-Prochownik, dyrektor ds. informatyki Powen Wafapomp opisuje główne wyzwania związane z wdrożeniem systemu klasy ERP wspomagającego zarządzanie, nagrodzonego w tegorocznej edycji rankingu „Najciekawszych z najlepszych” projektów IT w przemyśle.

- Naszym głównym celem przy wdrożeniu systemu ERP była standaryzacja procesu realizacji zamówień – mówi Michał Warkoczyński-Prochownik, dyrektor ds. informatyki Powen Wafapomp. - To przekłada się na zwiększenie efektywności firmy, optymalne wykorzystanie zasobów produkcyjnych i ograniczenie kosztów.
Nasz rozmówca podkreśla, że w procesie wyboru istotne było to, by zarówno rozwiązanie jak i firma wdrożeniowa były sprawdzone w podmiotach podobnym profilu. - To było podstawowe kryterium – mówi Michał Warkoczyński-Prochownik. - W finale pozostały dwie firmy, dopiero wtedy w wyborze wykonawcy braliśmy pod uwagę cenę rozwiązania.

Przedstawiciel Powen Wafapomp wskazuje, że główna trudność wdrożenia polegała na tym, że wcześniej firma nie miała systemu o tak dużej złożoności i skali integracji. - Nasz sposób na wdrożenie musieliśmy wymyślić sami – mówi Michał Warkoczyński-Prochownik. - Nie było zagranicznego właściciela, który do nas wykonuje roll-out gotowego rozwiązania, nie było porównywalnego systemu, z którego można zrobić migrację 1 do 1. Dysponowaliśmy wcześniej narzędziami, które nie były ze sobą powiązane i dawały fragmentaryczne informacje.

- Jesteśmy dużą firmą, można powiedzieć, że produkcyjną, projektową i inżynierską jednocześnie – mówi Michał Warkoczyński-Prochownik. - Produkujemy w dwóch lokalizacjach, z których każda ma za sobą ponad 100 lat doświadczenia w technice pompowej i które do 2006 roku działały jako osobne firmy.

Ponadto w Zabrzu funkcjonują dwa zakłady, ponieważ spółka ma tam własną odlewnię, a więc zupełnie odrębny proces produkcji. - Jest to wielki potencjał, ale także wielkie wyzwanie – podkreśla nasz rozmówca. - Wdrożenie systemu ERP to była przede wszystkim integracja tej firmy w jedną całość. To był kluczowy element wielowątkowego procesu restrukturyzacji, który konsekwentnie prowadzimy od pięciu lat.

- Na podsumowanie wszystkich korzyści jest z pewnością za wcześnie, ale już teraz zyskaliśmy jednolite środowisko pracy, w oparciu o które możemy prowadzić kolejne działania usprawniające nasze przedsiębiorstwo – mówi Michał Warkoczyński-Prochownik. - Dziś sprawne zarządzanie informacją jest kluczem do sukcesu każdej organizacji. Wszyscy, którzy podejmują decyzje, potrzebują dobrych danych. Dzięki systemowi mamy dostęp wszystkich zainteresowanych do tych samych informacji, pochodzących z jednego źródła, uporządkowanych. Ponadto po wdrożeniu widzimy lepiej, co możemy jeszcze zoptymalizować w naszej działalności.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP