XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Mamy rozwiązania wspierające współpracę biznesu i nauki

Mamy rozwiązania wspierające współpracę biznesu i nauki
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Chcemy aktywizować przedsiębiorców, aby zlecali badania i współpracowali z nauką. Będziemy promować wszelkie formy współpracy, które prowadzą do tego efektu - powiedziała podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, Grażyna Hencelewska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki.

Grażyna Hencelewska, podkreśliła ogromną rolę współpracy biznesu i nauki. Zapewniła, że resort zamierza wspierać i promować tego typu działania.

– Mówimy o innowacjach wtedy, kiedy wiedza przekłada się na konkretne technologie, produkty czy usługi. Innowacje to cały proces powstawania, który wymaga współpracy. Mówiąc o innowacyjności i jej promocji mamy na myśli wspieranie integracji środowisk biznesu i nauki na rzecz realizacji konkretnych programów badawczych oraz wdrożeniowych – mówiła wiceminister gospodarki.

Dodała, że działania, które trzeba podjąć z biznesem i nauką zostały określone w Strategii Innowacyjności i Efektywności Gospodarki „Dynamiczna Polska 2020” (SIEG). Uszczegółowiono także cały system wsparcia instytutów gospodarczych oraz przedsiębiorstw w Programie Rozwoju Przedsiębiorstw. - Określiliśmy systemowe rozwiązania, bodźce, zachęty. Chcemy aktywizować przedsiębiorców, aby zlecali badania i współpracowali z nauką. Liczymy także na rozwój komercjalizacji, czyli wdrażanie wyników prac naukowców. Będziemy promować wszelkie formy współpracy, które prowadzą do tego efektu – dodała Grażyna Hencelewska.

Ministerstwo Gospodarki we współpracy z przedsiębiorcami i instytutami badawczymi wskazało pięć obszarów tematycznych, w których powinno się inwestować w innowacje i badania. Są to: zdrowe społeczeństwo, energetyka, surowce naturalne i gospodarka odpadami, innowacyjne technologie i procesy przemysłowe oraz biogospodarka rolno-spożywcza (w tym zdrowa żywność). Jak zapewniła wiceminister, katalog jest jeszcze wciąż otwarty.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Mamy rozwiązania wspierające współpracę biznesu i nauki

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!