Na jakie rozwiązania IT będzie stawiał w 2013 sektor produkcyjny?

Na jakie rozwiązania IT będzie stawiał w 2013  sektor produkcyjny?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

- Ubiegły rok to przede wszystkim dalszy rozwój aplikacji na urządzenia mobilne oraz usług wykorzystujących moc chmury – zauważa Wojciech Jędrzejczak, dyrektor zarządzający Autodesk w Polsce. - W szybkim tempie rośnie popularność i zapotrzebowanie na oba te elementy.

Zdaniem naszego rozmówcy, możliwość przetwarzania w chmurze ma ogromne znaczenie w rozwoju i szerszym wykorzystaniu symulacji i analiz, a także rozwiązań do zarządzania danymi i cyklem życia produktu (PLM). - Moc obliczeniowa chmury umożliwia bowiem przeprowadzenie skomplikowanych obliczeń i symulacji bez potrzeby posiadania bardzo wydajnego sprzętu - wyjaśnia.

Z kolei w przypadku rozwiązań PLM dzięki wykorzystaniu chmury zarówno wdrożenie, jak i konfiguracja tego typu rozwiązań pozwala klientom na natychmiastowe rozpoczęcie działań, szybkie i łatwe dostosowanie rozwiązania do potrzeb biznesowych i uzyskanie korzyści praktycznie od pierwszego dnia. - To również ogromna zmiana jeśli chodzi o koszty związane z wdrożeniem tego typu rozwiązania – przekonuje Wojciech Jędrzejczak. - W obu przypadkach to duża szansa dla małych i średnich firm na wejście w zupełnie nowe obszary.

Przedstawiciel Autodesk prognozuje, że w 2013 r. rosnąca konkurencja oraz otwarcie rynków międzynarodowych będzie motywować przedsiębiorców do poszukiwania nowych narzędzi, które będą w stanie sprostać tym wymaganiom. - I tu jest miejsce dla rozwiązań do cyfrowego prototypowania, które pozwalają producentom zwiększyć innowacyjność ich wyrobów i zoptymalizować proces projektowo-produkcyjny – wyjaśnia Wojciech Jędrzejczak. – Naszym celem będzie zatem rozwój narzędzi do tworzenia cyfrowych prototypów, zarządzania danymi i integracji z systemami ERP.

Nasz rozmówca wskazuje także, że producenci będą potrzebowali również wyspecjalizowanych narzędzi do tworzenia animacji, instrukcji serwisowych i obsługi, a także do komunikacji mobilnej z działami serwisu czy sprzedaży. Istotną rolę odegrają również produkty dla działów handlowych i sprzedaży do opracowywania ofert i kosztorysów.

- Jeśli chodzi o sektor budowlany, koncepcja modelowania informacji o budynku (BIM) nadal będzie ewoluowała i obejmowała znacznie szerszy zakres projektów, w tym również inwestycje infrastrukturalne – mówi Wojciech Jędrzejczak. - Decyzja o wdrożeniu BIM traktowana jest jako zasadniczy element budowania przewagi konkurencyjnej. Główne atuty to skrócenie czasu przygotowania projektu zredukowanie liczby konfliktów i zmian na etapie realizacji, poprawa jakości projektu, a także mniej wielokrotnego wykonywania tej samej pracy oraz wyższa produktywność.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Na jakie rozwiązania IT będzie stawiał w 2013 sektor produkcyjny?

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!