XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Neostrada w Onecie

Neostrada w Onecie
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Onet.pl rozpoczyna sprzedaż szybkiego dostępu do internetu Neostrada TP. W cenie klient Onet.pl dostanie także dostęp do usług multimedialnych - informuje "Gazeta Prawna".

Onet. pl podążył śladem swego konkurenta - należącego do grupy TP portalu Wirtualna Polska - i sprzedaje Neostradę wzbogaconą o usługi multimedialne. Szerokopasmowa oferta Onet. pl - nazywa się OnetKonekt - nie różni się cenowo od tego, co oferuje TP w innych kanałach sprzedaży Neostrady. Zachęcić do wybrania Onetu jako sprzedawcy mają usługi dodatkowe, za które portalowi nie płaci klient, tylko Telekomunikacja Polska.

- W całym okresie trwania umowy klient dostanie internetowy dostęp do transmisji TVN24, piłkarskiej Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA (w tym do archiwów), a także do nowych i archiwalnych odcinków "Kryminalnych" oraz "Twarzą w Twarz" oraz do randkowego serwisu Sympatia - mówi GP Maciej Żak, członek zarządu Onet.pl.

Onet.pl liczy, że w 2008 roku z jego oferty skorzysta kilkadziesiąt tysięcy klientów, zarówno nowych użytkowników Neostrady, jak i tych, którym skończy się dotychczasowa umowa i zamiast ją przedłużać w TP kupią na nowo usługę w Onet.pl.

- Teoretycznie przejście z Neostrady do OnetKonekt powinno odbywać się płynnie, ale obsługa techniczna zależy od TP - zastrzega Maciej Żak.

Podpisana na trzy lata umowa (z możliwością przedłużenia) gwarantuje Onet.pl, że TP będzie mu płaciła stałą kwotę za udostępnione treści oraz dodatkowo prowizję od każdego pozyskanego klienta Neostrady. TP w umowie zagwarantowało sobie wyłączność.

- Sprzedaż OnetKonekt będzie stanowiła kilka procent naszych przychodów w 2008 roku - mówi Maciej Żak.

W 2006 roku Onet.pl miał 120,7 mln zł przychodów, a w I połowie 2007 roku osiągnął 73,1 mln zł.

W tym roku w Polsce przybędzie ok.1 mln szerokopasmowych łączy internetowych i w końcu grudnia będzie ich ok. 3,5 mln. W kolejnych latach tempo wzrostu liczby użytkowników będzie spadać, jest ono limitowane m.in. zasobnością kieszeni Polaków oraz liczbą komputerów w domach. Największym graczem na rynku jest TP (według szacunków "Gazety Prawnej" jest to ponad 62 proc.).
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Neostrada w Onecie

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!