PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Niemiecki rynek szczególnie interesujący dla polskich firm komputerowych

Autor: wnp.pl (KAtarzyna Walterska)
30-12-2010 14:32

Tylko w ciągu III kw. 2010 roku w Europie Zachodniej sprzedano niemal 3 mln komputerów. Jednym z największych rynków zbytu były Niemcy, gdzie odnotowano wzrost sprzedaży o 23 proc. Tendencja ta utrzymuje się także w IV kw. br.

Analitycy podkreślają, że na taki wynik duży wpływ miał dynamiczny rozwój handlu online, którego wartość jest osiem razy większa niż w Polsce. Rozwój rynku e-commerce w Niemczech stworzył okazję do intensyfikacji działalności operacyjnej także dla polskich firm, m.in. InwazjiPC.
Spółka jest jednym z liderów sprzedaży laptopów w Polsce i zamierza rozpocząć działalność operacyjną na rynku niemieckim. Środki na ten cel, w kwocie 1,5 mln zł, zostały pozyskane w ramach oferty private placement. Debiut spółki na rynku NewConnect przewidziano na styczeń 2011 roku. Doradcą transakcyjnym obsługującym proces pozyskania kapitału jest firma Certus Capital.

- Rynek handlu online w Europie, a szczególnie w Niemczech wykazuje bardzo duży potencjał rozwoju, który dodatkowo wzmacnia wyraźna poprawa koniunktury gospodarczej. Czynniki, o których wspomniałem, sprzyjają realizacji planów biznesowych dotyczących rynku niemieckiego, gdzie już przeprowadziliśmy sprzedaż pilotażową osiągając pozytywne efekty, które potwierdzają trafność wyboru kierunków rozwoju spółki. Nasze projekty realizujemy za pośrednictwem portali aukcyjnych. Dzięki temu rozwiązaniu nie ponosimy dodatkowych kosztów, które wiążą się z uruchomieniem konwencjonalnych kanałów sprzedażowych opartych na sklepach - mówi Krzysztof Seweryn, prezes spółki InwazjaPC.

- Pozytywna reakcja ze strony inwestorów, którzy uczestniczyli w naszej ofercie prywatnej, utwierdza nas w przekonaniu, że projekty sprzedażowe realizowane m.in. za pośrednictwem internetu zapewnią spółce dalszy wzrost przychodów. W latach 2011-2012 zakładamy uzyskanie przychodów odpowiednio na poziomie 141 mln zł oraz 175 mln zł. Osiągnięcie takich wyników finansowych umożliwi realizacja strategii rozwoju spółki - dodaje.

W przyjętej strategii rozwoju na lata 2011-2014 InwazjaPC zakłada umocnienie pozycji rynkowej w Polsce oraz ekspansję na rynki zagraniczne. Nowa strategia przewiduje m.in. równoległą realizację kilku projektów. Pierwszy z nch zakłada stworzenie sklepu wielkopowierzchniowego, łączącego specjalistyczny salon komputerowy ze średniej wielkości sklepem oferującym sprzęt AGD i RTV. Istotne znaczenie dla realizacji tego przedsięwzięcia będzie miało wzmocnienie sprzedaży w konwencjonalnym sklepie poprzez dystrybucję za pośrednictwem sklepu internetowego oraz portali aukcyjnych.

Drugie ogniwo strategii rozwoju spółki przewiduje rozwój działalności operacyjnej za pośrednictwem portali aukcyjnych. InwazjaPC jest szczególnie zainteresowania rynkiem niemieckim, który wykazuje bardzo duży potencjał wzrostu.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


54 650 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP