Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Niższe przychody i zysk Sygnity. Rośnie wartość zamówień

Autor: WNP.PL (WGK)
22-02-2016 14:58
Niższe przychody i zysk Sygnity. Rośnie wartość zamówień
Fot. Fotolia

Pierwszy kwartał roku obrotowego 2015/2016 spółki Sygnity – 1 października do 31 grudnia 2015 r. – okazał się słabszy od tego samego kwartału w ubiegłym roku obrotowym pod względem przychodów i zysku. Przychody spadły o 2,9 proc. do 139,8 mln zł , a zysk netto o 16,7 proc. do 3,4 mln zł.

Spadł też zysk brutto ze sprzedaży, wzrósł zysk EBITDA i zysk przed opodatkowaniem, a także marża EBITDA. Rentowność netto wyniosła 2,5 proc. (-0,4 proc. r/r) ze względu na wykorzystanie strat podatkowych z lat ubiegłych. Spółka konsekwentnie utrzymuje dyscyplinę kosztową.
Zarząd wskazuje czynniki, które jego zdaniem, przyczynią się do dodatniej dynamiki zarówno w przychodach, jak i zyskach w kolejnych kwartałach bieżącego roku obrotowego. Należy do nich wzrost backlogu o 7 proc. r/r do kwoty 220,6 mln zł, utrzymanie dyscypliny kosztowej – najniższe od dwóch lat koszty sprzedaży i ogólnego zarządu wynoszące 12,3 proc. przychodów, wzrost zysku przed opodatkowaniem o ponad 19 proc. r/r do 6,4 mln zł, obniżenie zadłużenia do poziomu 43,8 mln zł oraz zdobycie znaczących kontraktów w sektorze publicznym – ZUS, MRPiPS, ARiMR i bankowo-finansowym – BGK i KIR.

Nowy rok obrotowy Sygnity rozpoczęło od podpisania ważnych nowych kontraktów w nadal istotnym dla całej branży sektorze publicznym, a także w sektorze bankowo-finansowym i utilities. Wśród najważniejszych kontraktów podpisanych w samym I kwartale roku obrotowego 2015/2016, wymienić należy wartą 54 mln zł brutto umowę z BGK na Centralny System Bankowy oraz wart ponad 16 mln euro kontrakt na dostawę licencji Microsoft Corporation zawarty z PKO BP oraz spółkami zależnymi. Kolejną ważną umową jest warte 53 mln zł brutto porozumienie zawarte z ZUS, które dotyczy implementacji rozwiązania informatycznego w postaci zintegrowanej hurtowni danych, która stanowić będzie również źródło danych dla systemu aktuarialnego oraz kontrakt na kwotę blisko 32 mln zł brutto zawarty z ARiMR na utrzymanie, rozwój i modyfikacje aplikacji EBS (rozwiązanie klasy ERP).

W sektorze energetycznym firma podpisała umowy ze spółkami z Grupy Energa. Zawarte kontrakty dotyczyły wsparcia i rozwoju systemów, które wdrożyło Sygnity oraz dostawy oprogramowania Microsoft wraz z licencjami. Wartość tego ostatniego kontraktu wynosi ponad 23 mln zł. Na uwagę zasługuje również umowa zawarta z PSE Innowacje, która obejmuje dostosowanie systemu SIRE (System Informatyczny Rynku Energii) w obszarze wymiany międzysystemowej do procesów aukcyjnych biura aukcyjnego Joint Allocation Office.

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

Comperia.pl [CPL]

kurs:

3.45 PLN -0.05 (-1.43%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


22 086 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP