PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Oferta Sygnity najkorzystniejsza w przetargu na wdrożenie portalu informacyjnego ZUS

Autor: PAP
06-12-2010 14:12

Po ponownej ocenie ofert w związku z wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) w przetargu organizowanym przez ZUS na wdrożenie Nowego Portalu Informacyjnego, jako najkorzystniejsza została wybrana oferta konsorcjum Sygnity i Winuela o wartości 18,1 zł brutto - podał ZUS.

Decyzja ZUS nie oznacza, że konsorcjum Sygnity ma otwartą drogę do podpisania umowy, gdyż inni oferenci mają 10 dni na złożenie protestów od tej decyzji.
O kontrakt w ZUS na wdrożenie Nowego Portalu Informacyjnego starają się trzy spółki giełdowe: Comp, Comarch i Sygnity.

Na początku października ZUS wybrał już jako najkorzystniejszą ofertę Compu o wartości 16,4 mln zł brutto w przetargu na drożenie Nowego Portalu Informacyjnego. Konsorcjum Sygnity i Winuela złożyło w tym przetargu ofertę o wartości 18,1 mln zł brutto, Comarch zaproponował 23,97 mln zł brutto, a oferta S&T Services Polska opiewała na 26,32 mln zł brutto. Według dokonanych wówczas ocen oferta Compu uzyskała 100 pkt., oferta Sygnity i Winuela została oceniona na 93,51 pkt, a oferta Comarchu na 63,12 pkt.

Comarch i konsorcjum Sygnity wniosły jednak protesty do decyzji o wyborze najkorzystniejszej oferty, które ZUS rozstrzygnął 21 października. Następnie Comarch wniósł odwołanie do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Do odwołania przyłączyło się konsorcjum Sygnity.

KIO na początku listopada wydała wyrok, w którym uwzględniła odwołanie Comarchu i konsorcjum Sygnity i nakazała m.in. unieważnienie czynności wyboru najkorzystniejszej oferty oraz dokonanie ponownego badania i oceny ofert oraz odrzucenie oferty Compu. Ponowna ocena ofert i wybór oferty Sygnity był spowodowany tym wyrokiem KIO.

Comp w drugiej połowie listopada złożył do Sądu Okręgowego w Warszawie skargę na wyrok KIO. Złożenie skargi przez Comp nie wstrzymuje jednak biegu postępowania przetargowego i ewentualnego podpisania umowy z innym wykonawcą.

Nowy Portal Informacyjny ZUS jest jednym z głównych zadań wchodzących w skład Platformy Usług Elektronicznych (PUE). Projekt PUE realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG) 7 oś priorytetowa Społeczeństwo informacyjne - budowa elektronicznej administracji, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Nowy Portal Informacyjny ma umożliwiać udostępnianie drogą elektroniczną usług świadczonych klientom przez ZUS, w tym: usługi informacyjne dedykowane wszystkim użytkownikom, usługi informacyjne dedykowane użytkownikom uwierzytelnionym, usługi o charakterze transakcyjnym dedykowane dla użytkowników uwierzytelnionych, pozwalające np. na przesłanie dokumentu do ZUS, czy zrealizowanie płatności elektronicznej oraz usługi o charakterze transakcyjnym dedykowane płatnikom, tj. dostępna przez www funkcjonalność stanowiąca alternatywę dla aplikacji Płatnik.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 956 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 663 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP