PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Oferta Sygnity najkorzystniejsza w przetargu na wdrożenie portalu informacyjnego ZUS

Autor: PAP
06-12-2010 14:12

Po ponownej ocenie ofert w związku z wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) w przetargu organizowanym przez ZUS na wdrożenie Nowego Portalu Informacyjnego, jako najkorzystniejsza została wybrana oferta konsorcjum Sygnity i Winuela o wartości 18,1 zł brutto - podał ZUS.

Decyzja ZUS nie oznacza, że konsorcjum Sygnity ma otwartą drogę do podpisania umowy, gdyż inni oferenci mają 10 dni na złożenie protestów od tej decyzji.
O kontrakt w ZUS na wdrożenie Nowego Portalu Informacyjnego starają się trzy spółki giełdowe: Comp, Comarch i Sygnity.

Na początku października ZUS wybrał już jako najkorzystniejszą ofertę Compu o wartości 16,4 mln zł brutto w przetargu na drożenie Nowego Portalu Informacyjnego. Konsorcjum Sygnity i Winuela złożyło w tym przetargu ofertę o wartości 18,1 mln zł brutto, Comarch zaproponował 23,97 mln zł brutto, a oferta S&T Services Polska opiewała na 26,32 mln zł brutto. Według dokonanych wówczas ocen oferta Compu uzyskała 100 pkt., oferta Sygnity i Winuela została oceniona na 93,51 pkt, a oferta Comarchu na 63,12 pkt.

Comarch i konsorcjum Sygnity wniosły jednak protesty do decyzji o wyborze najkorzystniejszej oferty, które ZUS rozstrzygnął 21 października. Następnie Comarch wniósł odwołanie do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Do odwołania przyłączyło się konsorcjum Sygnity.

KIO na początku listopada wydała wyrok, w którym uwzględniła odwołanie Comarchu i konsorcjum Sygnity i nakazała m.in. unieważnienie czynności wyboru najkorzystniejszej oferty oraz dokonanie ponownego badania i oceny ofert oraz odrzucenie oferty Compu. Ponowna ocena ofert i wybór oferty Sygnity był spowodowany tym wyrokiem KIO.

Comp w drugiej połowie listopada złożył do Sądu Okręgowego w Warszawie skargę na wyrok KIO. Złożenie skargi przez Comp nie wstrzymuje jednak biegu postępowania przetargowego i ewentualnego podpisania umowy z innym wykonawcą.

Nowy Portal Informacyjny ZUS jest jednym z głównych zadań wchodzących w skład Platformy Usług Elektronicznych (PUE). Projekt PUE realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG) 7 oś priorytetowa Społeczeństwo informacyjne - budowa elektronicznej administracji, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Nowy Portal Informacyjny ma umożliwiać udostępnianie drogą elektroniczną usług świadczonych klientom przez ZUS, w tym: usługi informacyjne dedykowane wszystkim użytkownikom, usługi informacyjne dedykowane użytkownikom uwierzytelnionym, usługi o charakterze transakcyjnym dedykowane dla użytkowników uwierzytelnionych, pozwalające np. na przesłanie dokumentu do ZUS, czy zrealizowanie płatności elektronicznej oraz usługi o charakterze transakcyjnym dedykowane płatnikom, tj. dostępna przez www funkcjonalność stanowiąca alternatywę dla aplikacji Płatnik.
Podobał się artykuł? Podziel się!

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

19 575 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

733 593 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 999 ofert w bazie

2 782 262 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP