PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Optimus złożył wniosek o upadłość

Autor: ISB
23-01-2008 09:54

Spółka informatyczna Optimus złożyła do warszawskiego sądu wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Jej zarząd deklaruje, że podejmie działania zmierzające do poprawy sytuacji finansowej spółki, w szczególności w zakresie planowanej emisji akcji serii C1 z prawem poboru, podała spółka w komunikacie w środę

"W dniu 22 stycznia 2008 r. Spółka złożyła do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie, X Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i naprawczych wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu" - głosi komunikat.
Wniosek ten został złożony m.in. w związku z zarządzeniem Sądu Rejonowego dla Krakowa-Śródmieście VIII Wydział Gospodarczy dla Spraw Upadłościowych i Naprawczych z dnia 21 października 2007 roku w sprawie zwrotu wniosku o ogłoszenie upadłości i wynika ze spełnienia się przesłanek, które na gruncie art. 21 ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. Prawo upadłościowe i naprawcze (Dz.U. z 2003, nr 60 poz. 535 z późn. zm.) obligują Zarząd Spółki do podjęcia czynności w powyższym zakresie, wyjaśnia spółka.

"Jednocześnie zarząd spółki informuje, iż podejmuje dalsze czynności mające na celu poprawienie sytuacji finansowej spółki, w szczególności w zakresie złożonego do Komisji Nadzoru Finansowego w dniu 29 października 2007 r. wniosku o zatwierdzenie Prospektu Emisyjnego dotyczącego emisji akcji zwykłych na okaziciela serii C1 z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy spółki" - czytamy dalej.

Spółka planuje przeprowadzić w I kw. emisję akcji, dzięki której uzyska środki na spłaty wierzytelności i dalszy rozwój.

W listopadzie przedstawiciele Optimusa informowali, że emisja nowych akcji, na skutek której kapitał zakładowy spółki zwiększy się z 9,3 mln zł do ponad 27,0 mln zł, zostanie sfinalizowana najprawdopodobniej na początku 2008 roku. Z emisji 18,7 mln akcji Optimus chce pozyskać netto prawie 18 mln zł, z czego mniej więcej 2/3 zostanie przeznaczonych na spłatę zobowiązań spółki, a pozostała część na inwestycje.

W listopadzie ub. roku akcjonariusze Optimusa zgodzili się na wystosowanie warrantów dla ABC Data, która będzie strategicznym akcjonariuszem spółki.

Grupa Optimus miała narastająco w I-III kw. 2007 roku 10,93 mln zł straty wobec 9,34 mln zł straty rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 85,67 mln zł wobec 118,75 mln zł.
Podobał się artykuł? Podziel się!

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

36 835 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

726 192 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 999 ofert w bazie

2 782 262 ofert w bazie


Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP