Ośmiu chętnych na budowę Ogólnokrajowego Cyfrowego Systemu Łączności Radiowej

Ośmiu chętnych na budowę Ogólnokrajowego Cyfrowego Systemu Łączności Radiowej
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na zaprojektowanie, budowę i wdrożenie Ogólnokrajowego Cyfrowego Systemu Łączności Radiowej - etap I złożyło ośmiu oferentów, a wśród nich konsorcjum z udziałem ATM-u oraz spółka Wasko - poinformował portal Tetraforum.pl. Jest to jeden z największych tegorocznych przetargów teleinformatycznych, gdyż jego wartość szacowana jest na około 0,5 mld zł.

Centrum Projektów Informatycznych MSWiA w połowie sierpnia ogłosiło przetarg na zaprojektowanie, budowę i wdrożenie. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu upłynął we wtorek. Oferty złożyły:
- Konsorcjum EADS i ATM;
- Wasko;
- Siemens
- konsorcjum Alcatel-Lucent i Selex Communications;
- Motorola Poland;
- Thales;
- Texel;
- Konsorcjum Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, IABG i SAIC.

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, budowa i wdrożenie zintegrowanego cyfrowego systemu łączności radiowej dla służb bezpieczeństwa publicznego i ratownictwa (OCSŁR-1) na terenie miasta Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Trójmiasta, Górnośląskiego Związku Metropolitalnego oraz powiatów: gdańskiego, wołomińskiego, pruszkowskiego, warszawsko-zachodniego, piaseczyńskiego, otwockiego, legionowskiego, mińskiego, nowodworskiego, grodziskiego, wrocławskiego, poznańskiego oraz krakowskiego.

Przetarg realizowany będzie według procedury ograniczonej, a jego celem jest podpisanie umowy ramowej z maksymalnie pięcioma wykonawcami. Czas trwania umowy ramowej określono na trzy lata.

Projekt OCSŁR ma na celu stworzenie nowoczesnej, bezprzewodowej platformy komunikacyjnej zapewniającej sprawną i bezpieczną wymianę informacji pomiędzy podmiotami odpowiedzialnymi na terenie RP za bezpieczeństwo i ratownictwo. Funkcjonalność platformy ma umożliwić wymianę korespondencji głosowej, jak również mobilny i bezpieczny dostęp do zasobów bazodanowych, w tym danych SIS. W oparciu o wdrożone rozwiązanie możliwe będzie zapewnienie nowoczesnych stanowisk dowodzenia/kierowania posiadających gwarantowaną komunikację z siłami zlokalizowanymi bezpośrednio na miejscu zdarzenia.

Wartość projektu jest szacowana na 500 mln zł brutto, z tego 85 proc. ma pochodzić z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

FORUM TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE

W związku z ciszą wyborczą dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane.

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!