PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Outsourcing i cloud computing motorami rynku IT

Autor: wnp.pl (JM)
19-01-2012 09:48
Outsourcing i cloud computing motorami rynku IT

Do tej pory motorem rynku IT okazała się powszechność stosowania modeli outsourcingowych czy korzystanie z nowych form użytkowania systemów ERP, jak np. cloud computing - mówi Maciej Kowalik z Epicor Software Poland

Fot. (mat. pras. Epicor Software)

- Biorąc pod uwagę poziom inwestycji w systemy klasy ERP i liczbę zapytań ze strony potencjalnych klientów, rok 2011 można z pewnością nazwać stabilnym - przekonuje Maciej Kowalik, regional sales director, Epicor Software Poland.

Nasz rozmówca wskazuje, że zmieniający się profil firm na bardziej mobilny i rosnące zainteresowanie mechanizmami służącymi optymalizacji, wpłynęły na rozwój technologii pozwalających na większą elastyczność w prowadzeniu biznesu.
- W minionym okresie ważnym motorem rynku IT okazała się powszechność stosowania modeli outsourcingowych czy korzystanie z nowych form użytkowania systemów ERP, jak np. cloud computing - wskazuje Maciej Kowalik. - Z naszych obserwacji wynika, że taka tendencja utrzyma się również w najbliższym czasie.

W przypadku sektora przemysłowego, przedstawiciel Epicor Software Poland zauważa niezmienną popularność modułów produkcyjnych, logistycznych, sprzedażowych i finansowych. - Ich wysoka pozycja w rankingu najczęściej wybieranych przez przedsiębiorstwa wynika z prostego faktu, są to podstawowe i kluczowe obszary, które zawsze grają rolę biznesowych pierwszych skrzypiec - wyjaśnia.

Maciej Kowalik zwraca jednak uwagę na pewne modyfikacje poszczególnych modułów, które są dopasowywane do specyfiki i potrzeb różnych branż. - W dobie dynamicznie zmieniających się struktur rośnie również wartość narzędzi zapewniających integrację z zewnętrznym i wewnętrznym środowiskiem biznesowym – wskazuje nasz rozmówca.

Rozwiązaniem, które zdaniem przedstawiciela Epicor Software Poland z pewnością spotka się z przychylnym nastawieniem rynku w dobie widma nadchodzącego kryzysu i niestabilności walut, będzie Business Intelligence. - Pewna doza nieprzewidywalności przeobrażeń rynkowych wpłynie na jeszcze większą potrzebę posiadania wiedzy o rzeczywistym stanie i kondycji przedsiębiorstw - przekonuje. - Zachwiania gospodarcze bardzo często przekładają się na zmiany w systemie zarządzania firmą. Trudne decyzje, fuzje, połączenia, aby były korzystne z punktu firmy, powinny zostać podejmowane w oparciu o konkretne dane, a nie przeczucia. Taką możliwość daje inwestycja w BI.

Mówiąc o zmianach w obszarze sektorów inwestujących w IT, w roku 2012 Epicor przewiduje wzrost zainteresowania ze strony tzw. branży projektowej. - Ale postrzeganej nieco inaczej niż przedsiębiorstwa usługowe – wyjaśnia Maciej Kowalik. - Głównym obszarem działalności firm z tego segmentu jest zarządzania projektami o różnej lokalizacji i strukturze, co wiąże się z zastosowaniem nowych form rozliczania. W przypadku takich podmiotów, wykorzystanie narzędzi dostępnych w systemach ERP znacznie ułatwia procesy raportowania, tworzenia wycen czy fakturowania.
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 125 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP