Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

PEWiK Gdynia, Ergis-Eurofilms, Zakłady Metalowe Postęp, Karpacka Spółka Gazownictwa

Autor: wnp.pl (JM)
11-01-2013 10:45

Prezentujemy kolejne projekty informatyczne zgłoszone do konkursu "Najciekawsze z najlepszych" 2012.

Karpacka Spółka Gazownictwa
Wdrożenie Systemu Zarządzania Infrastrukturą

Na obszarze działania KSG przebiegają jedne z głównych gazociągów krajowego systemu przesyłowego, zasilane gazem ziemnym pochodzącym z importu, a także ze złóż krajowych. Spółka eksploatuje łącznie ponad 66 tys. km sieci gazowej dystrybucyjnej (w tym około 45 tys. km stanowią gazociągi, a około 21 tys. km przyłącza do odbiorców), co stanowi blisko połowę ogólnokrajowej sieci dystrybucyjnej.

Celem zarządzania infrastrukturą techniczną przedsiębiorstwa, z punktu widzenia jej utrzymania, jest stałe podnoszenie wskaźników niezawodności, przy jednoczesnym wydłużeniu okresu eksploatacji sieci, systemów, obiektów i urządzeń, ograniczaniu kosztów utrzymania majątku, podnoszeniu jakości i efektywności diagnostyki i wykonawstwa prac serwisowych i remontowych, z uwzględnieniem bezpieczeństwa pracowników i innych osób znajdujących się w otoczeniu infrastruktury. Firma poszukiwała jednego, spójnego rozwiązania informatycznego z centralną zestandaryzowaną bazą danych, które będzie kompleksowym narzędziem wsparcia dla działalności zarządczej, inwestycyjnej i operacyjnej, co powinno przełożyć się na lepszą obsługę odbiorców.

Wdrożenie objęło system informatyczny Sonet GAZ (Sygnity) współpracujący z platformą narzędziową GIS (Intergraph), zostały pozyskane i wprowadzone również dane mapowe i dane branżowe o majątku sieciowym (MGGP). System SZI został zintegrowany z innymi systemami informatycznymi przedsiębiorstwa (ERP, HR, billing) przy zastosowaniu korporacyjnej szyny danych, co czyni go elastycznym pod kątem dalszego rozwoju.

Cechą wyróżniającą jest wykorzystanie technologii GIS oraz danych przestrzennych w każdym module SZI wspierającym obsługę procesów biznesowych, tworząc bezpośrednie powiązanie pomiędzy działaniami operacyjnymi a obiektami prezentowanymi na mapie numerycznej. Zrealizowany w KSG system jest obecnie największym w Polsce, pod względem ilości zaimplementowanych funkcjonalności obsługujących procesy biznesowe oraz wprowadzonych danych, systemem klasy GIS wykorzystywanym w branży gazowniczej. Docelowo ma dysponować danymi o blisko połowie dystrybucyjnego majątku gazowniczego, który jest zlokalizowany na terenie naszego kraju, co uczyni go nie tylko największym w Polsce tego typu rozwiązaniem, ale również jednym z większych w Europie.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 894 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP