Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

PGE Dystrybucja wdraża inteligentne opomiarowanie

Autor: wnp.pl (WGK)
05-05-2015 10:04
PGE Dystrybucja wdraża inteligentne opomiarowanie
fot. Fotolia

Spółka NMG oraz konsorcjum firm SP Elgama, UAB Elgama-Elektronika i ADD-Production przeprowadzą budowę i wdrożenie inteligentnego systemu pomiarowego (AMI) w oddziale Białystok i oddziale Łódź-Miasto. Łączna wartość kontraktów to prawie 16 mln zł brutto.

Firma podzieliła zamówienie na dwa zadania. Jedno to budowa i wdrożenie inteligentnego systemu pomiarowego w Oddziale Białystok i Oddziale Łódź-Miasto, które wykona spółka NMG za 4,02 mln zł brutto, drugie to dostawa ponad 50 tys. inteligentnych liczników energii elektrycznej, które dostarczy konsorcjum spółek SP Elgama, UAB Elgama-Elektronika i ADD-Production za 11,85 mln zł brutto. To zadanie obejmuje swym zakresem warstwę pomiarową systemu AMI zbudowaną z jedno- i trójfazowych liczników energii elektrycznej wraz z koncentratorami wyposażonymi w moduły komunikacyjne PLC.
Za najlepszą ofertę wykonania samego systemu (aplikacja centralna systemu AMI) uznano propozycję firmy NMG, która zwyciężyła w gronie 12 oferentów. W tym przypadku kryterium oceny ofert stanowiła cena ważona oferty, gdzie cena zadania głównego miała wagę 0,85, a resztę dodatkowy rozwój systemu i dodatkowe licencje. W przypadku firmy NMG już udzielono zamówienia.

W przetargu na system wzięło udział 12 spółek i konsorcjów. To firmy, oprócz NMG, Atende Software, Infovide-Matrix, konsorcjum Indra Sistemas i Indra Sistemas Polska, Transition Technologies, Sygnity, Apator Rector i Apator, SMT Software wraz z SMT Systems Integration i Biurem Projektowo-Inwestycyjnym Awea, Asseco Poland, Control Process IT oraz Atos IT Services.

W zakresie wdrożenia warstwy pomiarowej systemu AMI propozycje, poza zwycięskim konsorcjum, złożyło osiem firm i konsorcjów: Decsoft, Atende, Sagemcom, Apator, Provecta IT, Energo-Tel oraz SMT Software wraz z SMT Systems Integration i Biurem Projektowo-Inwestycyjnym Awea.

W ramach budowy warstwy pomiarowej przewidywany jest zakup liczników jednofazowych i trójfazowych energii elektrycznej oraz koncentratorów wyposażonych w moduły komunikacyjne zapewniające dwukierunkową transmisję danych z wykorzystaniem technologii PLC.

Wdrożenie aplikacji centralnej systemu AMI obejmuje dostawę, uruchomienie i konfigurację niezbędnej do funkcjonowania systemu infrastruktury IT oraz oprogramowania. W ramach tego zadania zbudowany zostanie moduł komunikacyjny systemu AMI odpowiedzialny za efektywną komunikację z koncentratorami i licznikami, jak również portal dla odbiorcy energii elektrycznej oraz interfejsy do innych systemów informatycznych PGE Dystrybucja.



SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP