Polkomtel snuje wielkie plany

Polkomtel snuje wielkie plany
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Jarosław Bauc wierzy w usługi finansowe w komórkach. I w podział operatorów na tych od infrastruktury i tych od sprzedaży usług. Twierdzi też, że rozmowy będą kiedyś za darmo

Jarosław Bauc, prezes Polkomtela, ma ambitny plan - pisze "Puls Biznesu".

— Gdy będę odchodził z firmy, Polkomtel ma być największą spółką telekomunikacyjną na rynku pod względem wartości. Jesteśmy niezależni od międzynarodowych koncernów, co sprawia, że wszystkie strategiczne decyzje zarządu są rezultatem inicjatywy wewnętrznej i uwzględniają w szerokim zakresie specyfikę polskiego rynku. To daje pole do popisu. Będziemy najwięksi i najlepsi — zapowiada Jarosław Bauc.

O jakim horyzoncie czasowym mowa? Tego Jarosław Bauc, który poprzednio został nagle odwołany z tego samego stanowiska z powodów politycznych, nie chce precyzować.

Za poprzedniej kadencji Jarosław Bauc zasłynął z programu oszczędnościowego. Teraz snuje wizje rozwoju rynku telefonii komórkowej. Dość zaskakująco, prezes Pollkomtela sugeruje, że operator sieci Plus może pójść w stronę modelu operatora infrastrukturalnego.

— Operatorzy mogą podzielić się na infrastrukturalnych, którzy zajmą się obsługą i rozbudową infrastruktury, oraz firmy zajmujące się marketingiem i rozwijaniem produktów i usług. Istniejący operatorzy mogą zdecydować się na wydzielenie własnych sieci w osobne spółki. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby jeden z operatorów postanowił zrealizować taki scenariusz. Może będziemy to my — mówi Jarosław Bauc.

Jarosław Bauc wierzy w rozwój operatorów wirtualnych.

— Pozwalają nam oni na przychody z obszarów, w których Polkomtel z uwagi na skalę wykonywanych operacji, nie jest obecny. W tym roku podpiszemy zapewne jeszcze kilka umów — mówi Jarosław Bauc "Pulsowi Biznesu".

Kierowana przez byłego ministra finansów spółka chce postawić na usługi finansowe w komórkach.

— Głęboko wierzę w integrację telefonii mobilnej z sektorem finansowym. Telefon zastąpi inne formy płatności. Mówię tu zarówno o mikropłatnościach, jak i o poważniejszych — dodaje Jarosław Bauc.

Operator współpracuje z udostępniającym mobilne płatności mPayem, a także z Mastercardem, który też chce stworzyć drugi system mobilnych płatności. Z wypowiedzi prezesa wynika, że Polkomtel pracuje nad własnymi rozwiązaniami.

— Karta SIM w telefonie niczym się nie różni od karty chipowej w karcie bankowej. To element identyfikacji użytkownika. Jeżeli uda się przełamać barierę identyfikacji, nastąpi szybkie upowszechnienie mobilnych płatności. Telefon stanie się w przyszłości głównym elementem płatności i podpisywania umów. To kwestia 3-5 lat. Zwycięży ten, kto pierwszy wejdzie na rynek — mówi Jarosław Bauc.

Usługi dodane to przyszłość dla telefonii komórkowej.

— Wszystko wskazuje na to, że za 15 lat usługi głosowe będą bezpłatne, a klient będzie płacił za usługi dodane — mówi Jarosław Bauc.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

FORUM TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE

W związku z ciszą wyborczą dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane.

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!