Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Polska gospodarka powinna postawić na innowacyjność

Autor: wnp.pl (Marcin Szczepański)
01-07-2010 07:58

- Powinniśmy promować działania w zakresie innowacyjności oraz upowszechniać wiedzę na ich temat – powiedziała wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska podczas konferencji „W kierunku nowego spojrzenia na innowacje”. Spotkanie odbyło się 29 czerwca 2010 r. w Ministerstwie Gospodarki.

Wiceminister Henclewska przypomniała, że Rada Ministerialna OECD przyjęła „Strategię Innowacyjności”, która wytycza główne kierunki działania dla państw członkowskich. – Dokument ten zwraca uwagę m.in. na globalne wyzwania takie jak zmiana klimatu czy starzenie się społeczeństwa - powiedziała.
Zdaniem wiceszefowej resortu gospodarki bardzo ważnym elementem nowej strategii jest także postrzeganie innowacji jako procesu, w którym uczestniczą przedstawiciele różnych środowisk. – Przykładem dialogu w tej dziedzinie jest zorganizowane przez MG dzisiejsze spotkanie ekspertów, reprezentujących organizacje rządowe i międzynarodowe, przedsiębiorców oraz naukę – zaznaczyła wiceminister Henclewska.

Obecna na konferencji dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarki MG Beata Jaczewska poinformowała, że w Ministerstwie Gospodarki trwają prace nad polską polityką innowacyjności. – Celem krajowej strategii ma być otwarta i konkurencyjna gospodarka oparta na wiedzy. Mają temu służyć stabilne warunki makroekonomiczne, jasny system legislacyjny oraz wysoka jakość infrastruktury – powiedziała.

W opinii dyrektor Jaczewskiej firmy coraz częściej decydują się na udział w nowoczesnych projektach, wzrasta również liczba zgłaszanych do rejestracji wynalazków. Nadal jednak obserwujemy niski stopień współpracy nauki i biznesu. – Chcemy to zmienić, dlatego mamy nadzieję, że nasza strategia będzie miała wpływ na nowe podejście do innowacji – dodała dyrektor Jaczewska.

Z kolei Dirk Pilat z ramienia OECD podkreślił, że „Strategia Innowacyjności” to dokument, który OECD planuje przedyskutować z państwami członkowskim. – Nie chcemy nikomu narzucać naszych poglądów. Postaramy się jednak wskazać różne możliwości i rozwiązania, które mogą być pomocne podczas przygotowywania krajowych programów – podkreślił Pilat.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 570 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP