XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Polska krajem partnerskim targów CeBIT w Hanowerze w 2013 r.

Polska krajem partnerskim targów CeBIT w Hanowerze w 2013 r.
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Polska będzie krajem partnerskim targów branży informatycznej i gospodarki cyfrowej CeBIT w Hanowerze w 2013 r. Umowę w tej sprawie podpisali we wtorek wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan i członek zarządu spółki Deutsche Messe AG Frank Poerschmann.

CeBIT to największe na świecie spotkanie przedstawicieli sektora ICT. Przyszłoroczna edycja targów odbędzie się między 5 a 9 marca.

Jak poinformował w komunikacie Wydział Promocji Handlu i Inwestycji (WPHiI) Ambasady RP w Berlinie, na targach CeBIT 2013 zaprezentowana zostanie największa z dotychczasowych polskich ekspozycji. W ostatnich latach stale wzrastała zarówno liczba polskich wystawców, jak i zajmowana przez nich powierzchnia wystawiennicza; w 2012 r. w Hanowerze zaprezentowało się 75 polskich firm na 1500 m kw. powierzchni wystawienniczej.

"Cieszy mnie, że Niemcy, nasz główny partner handlowy, dostrzegły potencjał polskiej branży ICT i przyznały nam tytuł kraju partnerskiego przy organizacji największych na świecie targów teleinformatycznych CeBIT w 2013 roku. Wykorzystamy tę szansę do rozwoju wzajemnej współpracy w zakresie innowacyjnych technologii. Jestem przekonany, że w najbliższych latach to branża ICT będzie motorem wzrostu gospodarczego całej Europy, dlatego już dziś warto w nią inwestować" - powiedział wiceminister Bogdan po podpisaniu porozumienia.

O przyznanie Polsce statusu kraju partnerskiego targów CeBIT zabiegał wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak, który na początku marca odwiedził tegoroczną edycję targów.

Według WPHiI ekspozycja polskiej branży ICT na przyszłorocznych targach podzielona zostanie na cztery duże obszary tematyczne: CeBIT pro, gov, life i lab. W części CeBIT pro zaprezentowane zostaną wydajne i bezpieczne rozwiązania dla przedsiębiorstw, zaś w ramach CeBIT gov - produkty i usługi dla sektora publicznego oraz służby zdrowia.

Zadaniem CeBIT life jest zademonstrowanie produktów w działaniu i przybliżenie nowych modeli biznesowych. Z kolei CeBIT lab to platforma prezentacji przełomowych innowacji i trendów. Targi CeBIT będą także okazją do zapoznania się z dynamicznie rozwijającym się polskim sektorem gier komputerowych.

Według WPHiI wartość polskiego rynku ICT szacowana jest na 20 mld euro, przy bardzo wysokiej, nawet 12-procentowej prognozie wzrostu. "O atrakcyjności niemieckiego rynku ICT dla firm polskich świadczy wycena jego wartości na 150 mld euro" - podkreśla WPHiI w komunikacie.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polska krajem partnerskim targów CeBIT w Hanowerze w 2013 r.

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!