Premier: uczestnictwo w targach CeBIT w interesie Polski

Premier: uczestnictwo w targach CeBIT w interesie Polski
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Premier Donald Tusk ocenił w poniedziałek, że udział Polski w targach nowych technologii CeBIT w Hanowerze leży w interesie naszego kraju, który chce uczestniczyć w wyścigu cywilizacyjnym.

"Z punktu widzenia naszej gospodarki, naszego wielkiego wyścigu cywilizacyjnego i technologicznego, to dla nas bardzo ważny znak, że jesteśmy warci tego, by tę wielką wystawę współorganizować, aby Polska była głównym bohaterem tej wystawy" - powiedział premier przed wylotem do Niemiec.

Premier Donald Tusk wspólnie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel otworzą w poniedziałek międzynarodowe targi nowych technologii CeBIT w Hanowerze. Szef rządu poinformował, że po inauguracji targów, wieczorem odbędą się rozmowy bilateralne "na inne tematy, niż te związane z samą wystawą".

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało w komunikacie, że wieczorem ma się odbyć robocza kolacja z udziałem Angeli Merkel i Donald Tuska.

Premier zapowiedział, że we wtorek rano odwiedzi polski salon na wystawie CeBIT. "Jest tam wiele polskich firm, wiele bardzo ciekawych i regionalnych pomysłów, idei i przedsięwzięć z dziedziny informatyki i telekomunikacji" - podkreślił szef rządu.

Polska w tym roku jest partnerem strategicznym targów w Hanowerze. Według szacunków uczestniczyć ma w nich 350 polskich firm.

W otwarciu targów uczestniczyć ma także minister nauki prof. Barbara Kudrycka. Jak podkreśliło ministerstwo nauki, tegoroczna polska ekspozycja będzie największą z dotychczas prezentowanych przez nasz kraj w historii hanowerskich targów. W wystawie weźmie udział także kilkuset studentów i naukowców z Polski. Resort nauki i szkolnictwa wyższego zorganizował polskie stoisko narodowe LAB, na którym zaprezentowane zostaną innowacyjne projekty z obszaru badań i rozwoju. Na stoisku LAB zwiedzający będą mogli wejść do "mieszkania przyszłości", w którym przedstawione zostaną innowacyjne projekty polskich naukowców z dziedziny informatyki i teleinformatyki. Zaprezentowane zostaną m.in. projekty Inżynierii Internetu Przyszłości, służące przy opracowywaniu i wdrażaniu nowej generacji sieci, a także projekt nowego systemu nawigacji dla statków.

Polskie stoiska - poza głównym stoiskiem narodowym - będą w czterech halach tematycznych.

Targi CeBIT to jedno z największych spotkań przedstawicieli sektora teleinformatycznego na świecie. Od 1986 r. inspirują do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych i dają impuls do rozwoju branży. Rokrocznie przyciągają setki tysięcy zwiedzających z całego świata. W 2012 r. ekspozycje ponad 4,2 tys. wystawców z 70 krajów obejrzało około 312 tys. osób.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

FORUM TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE

W związku z ciszą wyborczą dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane.

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!