Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Przedsiębiorstwa i administracja stawiają na zarządzanie danymi

Autor: wnp.pl (WGK)
18-01-2016 15:12
Przedsiębiorstwa i administracja stawiają na zarządzanie danymi

63 proc. dużych przedsiębiorstw i instytucji publicznych wskazuje na konieczność usprawnienia zarządzania dostępem do danych. 46 proc. deklaruje wzrost inwestycji w obszarze przeciwdziałania wyciekom danych, 36 proc. planuje w 2016 roku zwiększyć budżet przeznaczony na bezpieczeństwo, a 39 proc. utrzymać wydatki na poziomie zbliżonym do roku 2015. Takie wyniki przyniosło badanie "Security Trends. Bezpieczeństwo w erze cyfrowej" przeprowadzone przez Microsoft we współpracy z EY.

43 proc. CSO (Chief Security Officer) przyznało, że ich organizacje mają wdrożone rozwiązania umożliwiające zarządzanie bezpieczeństwem urządzeń mobilnych. Kolejne 25 procent planuje wdrożenie technologii tego typu. Wciąż brakuje edukacji w zakresie bezpieczeństwa chmury: 43 proc. ankietowanych menedżerów bezpieczeństwa przyznaje, że nie posiadają oni odpowiedniej wiedzy, aby samemu ocenić bezpieczeństwo chmury.
– Kluczowy jest fakt, że coraz częściej firmy zdają sobie sprawę z potrzeby inwestycji w cyberbezpieczeństwo, co stanowi element długoterminowej strategii rozwoju. Dla przykładu, sektorem deklarującym najwyższy wzrost wydatków na bezpieczeństwo pozostają finanse. Aż 62 proc. przedstawicieli tego sektora potwierdziło wzrost inwestycji na podniesienie świadomości użytkowników i poprawę zabezpieczeń po stronie użytkowników końcowych korzystających z ich oprogramowania - podkreśla Dariusz Piotrowski, dyrektor ds. sprzedaży do klientów Enterprise w polskim oddziale Microsoft.

Dla porównania, tylko 19 proc. menedżerów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo sektora przemysłowego potwierdziło zwiększenie środków finansowych na kwestie zachowania bezpieczeństwa, akcentując jednocześnie konieczność poprawy ochrony kwestii związanych z rosnącą popularnością Internetu Rzeczy (IoT).

Główne inwestycje w bezpieczeństwo w 2016 roku

Skala nakładów finansowych na kwestie związane z bezpieczeństwem, które wskazali przebadani CSO, jest tożsama z wyzwaniami, które stanowią dla nich podstawę działań w nadchodzącym roku. Wśród wymienionych potrzeb, najwięcej wskazań padło na konieczność usprawnienia zarządzania dostępem, na którą wskazało aż 63 procent ankietowanych. Na drugim miejscu znalazła się kwestia przeciwdziałania wyciekom, którą deklaruje 46 procent osób biorących udział w badaniu. Ochrona przed wyciekami danych (DLP – Data Loss Prevention) jest priorytetem zwłaszcza dla przedstawicieli sektora publicznego. 30 procent firm biorących udział w badaniu posiada już wdrożone narzędzia DLP, natomiast 35 proc. planuje inwestycje w tym obszarze. Na czele listy priorytetów znalazła się także stale zyskująca na znaczeniu, szczególnie w kontekście migracji do środowiska zwirtualizowanego, kwestia sprawnego odzyskiwania danych (Disaster Recovery), którą wskazało 45 proc. uczestników raportu.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


42 828 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 800 ofert w bazie

2 782 270 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP