XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Rola technologii cyfrowych w gospodarce na EEC 2013

Rola technologii cyfrowych w gospodarce na EEC 2013
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Cyfryzacja, rozwój technologii informacyjnych, powszechny dostęp do internetu i potencjał rynku e-commerce - to niektóre z tematów, które będą dyskutowane podczas V edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się w Katowicach w dniach 13-15 maja 2013 roku.

Rola komunikacji elektronicznej w biznesie stale rośnie. O konkurencyjności gospodarek w dużym stopniu decyduje obecnie poziom ich cyfryzacji. Lepsze wykorzystanie potencjału technologii informacyjnych i komunikacyjnych wspiera innowacyjność i wzrost gospodarczy.

Nowe horyzonty cyfryzacji

O coraz większym znaczeniu tych zagadnień świadczy choćby fakt powołania w Polsce w 2011 roku Ministerstwa ds. Administracji i Cyfryzacji.

Z kolei na poziomie całej Unii Europejskiej działania cyfryzacyjne koordynuje Komisja Europejska za pomocą Europejskiej Agendy Cyfrowej. Jest ona jednym siedmiu filarów strategii Europa 2020, która ustala cele dla wzrostu gospodarczego Wspólnoty na najbliższe lata.

Wszystkie te tematy zostaną poruszone w trzeci dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego na panelu dyskusyjnym „Cyfryzacja - nowe horyzonty”, który rozpocznie się o godzinie 9.30 w Hotelu Qubus. Wezmą w nim udział m.in.: Wojciech Dziomdziora, dyrektor spraw publicznych i CSR w Orange Polska; Dariusz Fabiszewski, dyrektor generalny Cisco Systems Poland; Michał Jaworski, wiceprezes zarządu Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji oraz dyrektor ds. strategii technologicznej w Microsoft Polska; Ales Bartunek; dyrektor generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie; Przemysław Kurczewski, prezes zarządu firmy EmiTel; Krzysztof Król, doradca Prezydenta RP; Andrzej Siezieniewski, prezes zarządu Polskiego Radia; Andrzej Strug, dyrektor departamentu informatyki w Narodowym Funduszu Zdrowia oraz Róża Thun, deputowana do Parlamentu Europejskiego.

Rozwój społeczeństwa informacyjnego

W tym samym dniu o godzinie 12.00 w katowickim Hotelu Qubus zostanie zorganizowana debata "Telekomunikacja i społeczeństwo informacyjne". W jej trakcie zostanie przedstawiony obecny kształt polskiego rynku telekomunikacyjnego i kierunki jego rozwoju.

Szczególnie dużo uwagi zostanie poświęconej zjawisku wykluczenia cyfrowego oraz postępów i trudności w upowszechnianiu internetu w Polsce. Dyskutanci będą próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie m.in. o to, jak prezentuje się Polska pod tym względem na tle innych państw Europy.

Innym poruszanym zagadnieniem będzie kształt i znaczenie zmian społecznych, ekonomicznych i politycznych, które niesie ze sobą rozwój społeczeństwa informacyjnego.

W dyskusji poświęconej tym zagadnieniom wezmą udział m.in. Marta Brzoza, dyrektor współpracy regulacyjnej w Orange Polska; Magdalena Dziewguć, wiceprezes zarządu Exatel SA; ; Przemysław Kurczewski, prezes zarządu EmiTel Sp. z o.o.; Wojciech Cellary, kierownik Katedra Technologii Informacyjnych na Wydziale Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu; Ryszard Hordyński, executive advisor w A.T. Kearney; Andrzej Krasuski, international partner w Chadbourne & Parke oraz Klaudia Markwat, dyrektor ds. strategii regulacyjnej firmy Netia SA.

Ofensywa e-commerce

Blok dyskusji poświęconych znaczeniu elektronicznych technologii komunikacyjnych zamknie panel "E-commerce - ofensywny sektor gospodarki", który 15 maja o godzinie 14.00odbędzie się w Hotelu Qubus.

E-commerce jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów biznesu w ostatnich latach. Co więcej, podlega on nieustannym zmianom i modyfikacjom dyktowanym w dużej mierze przez szybko postępujące zmiany w technologii elektronicznej.

W coraz większym stopniu są one również wykorzystywane przez sektor usług finansowych, w tym zwłaszcza banki, które intensywnie rozwijają swoje oferty udostępniane na platformach elektronicznych.

O tym, jak dalej będzie wyglądał rozwój e-commerce będą rozmawiać w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego m.in.: Dariusz Bogdan, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki; Włodzimierz Schmidt, prezes zarządu Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska; Róża Thun - deputowana do Parlamentu Europejskiego; Ryszard Tomaszewski, prezes zarządu Tesco Polska Sp. z o.o.; Tomasz Czechowicz, managing partner oraz prezes zarządu MCI Management SA oraz Maciej Gawinecki, executive advisor A.T. Kearney.

Dowiedz się więcej na temat V Europejskiego Kongresu Gospodarczego
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rola technologii cyfrowych w gospodarce na EEC 2013

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!