PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Sare już z prospektem emisyjnym

Autor: WNP.PL (WGK)
18-12-2015 06:29
Sare już z prospektem emisyjnym
Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

Spółka dotychczas notowana na NewConnect w ofercie publicznej zamierza sprzedać maksymalnie 543 478 nowych akcji serii C. Firma z branży komunikacji i marketingu internetowego opublikowała prospekt emisyjny przed przejściem na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma planuje pozyskanie ok. 7 mln złotych.

Budowa Księgi Popytu dla inwestorów w Transzy Dużych Inwestorów została zaplanowana w dniach 13-14 stycznia 2016 roku. Po jej zakończeniu, 14 stycznia, podana zostanie do publicznej wiadomości cena emisyjna oferowanych akcji oraz ich ostateczna liczba w poszczególnych transzach. Spółka zakłada, że do Transzy Małych Inwestorów trafi nie więcej niż 108 tys. akcji serii C, a do Transzy Dużych Inwestorów nie więcej niż 435 478 akcji serii C. Zapisy na akcje dla inwestorów w obydwu transzach przewidziano od 15 do 21 stycznia 2016 roku.
Szacunkowe wpływy netto z emisji nowych akcji wyniosą około 7 mln zł i zostaną przeznaczone na realizację 5 projektów inwestycyjnych, planowanych na lata 2016-2017. Za około 3 mln zł z emisji firma planuje przejęcie spółki z branży "big data", co pozwoli na osiągnięcie efektu synergii posiadanych zasobów w postaci 1 miliarda e-mail wysyłanych miesięcznie poprzez system Sare z kompetencjami analitycznymi nowej spółki zależnej, które posłużą do analizy zgromadzonych danych.

Kolejne około 2 mln zł ma zostać przeznaczone na akwizycję spółki, posiadającej odpowiednie kompetencje w zakresie tworzenia oprogramowania dla urządzeń mobilnych (smartfony i tablety), coraz częściej używanych do interaktywnej komunikacji zamiast komputerów osobistych i laptopów. Mniejsze kwoty trafią na rozwój projektu Power WIFI, platformę afiliacyjną Video Target oraz platformę konsumencką Zrabatowani.pl.

- Przeniesienie notowań akcji na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie to naturalny etap rozwoju naszej grupy kapitałowej. Działamy na bardzo dynamicznie rosnącym rynku usług internetowych dla firm, głównie e-marketingu i wsparcia sprzedaży poprzez działania w sieci, co przekłada się na szybką dynamikę wzrostu naszych przychodów i zysków. Pozwoliło to nam w krótkim czasie zbudować grupę kapitałową gotową do debiutu na głównym giełdowym rynku - komentuje Tomasz Pruszczyński, prezes Sare. - Liczę na zaufanie inwestorów i pozyskanie środków z emisji nowych akcji, które powinny nam pozwolić jeszcze bardziej unowocześnić naszą ofertę i wejść w nowe obszary rynku - dodaje.

Po trzech kwartałach 2015 roku firma zaraportowała wyniki wyższe niż w całym 2014 roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wzrosły do 27,5 mln zł z 18 mln zł w analogicznym okresie 2014 roku, co oznacza wzrost o ponad 50 proc. Zysk operacyjny wyniósł 4,4 mln zł, wobec 2,4 mln zł rok wcześniej, a zysk netto niemal 3 mln zł w porównaniu do 1,4 mln zł po trzech kwartałach 2014.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


45 151 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP