PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Sygnity największych oszczędności spodziewa się dzięki redukcji kosztów osobowych

Autor: PAP
14-10-2009 15:38

Sygnity, które w środę przedstawiło szczegóły planu oszczędnościowego, zakładającego ograniczenie kosztów w skali 12-mięsięcznej o min. 40 mln zł, spodziewa się, że większość planowanych oszczędności zostanie wygenerowana w obszarze kosztów osobowych - poinformował w trakcie telekonferencji Piotr Kardach, prezes Sygnity.

"Naszym największym kosztem są wynagrodzenia i płatności z nimi związane, dlatego zdecydowanie największe oszczędności będą wygenerowane właśnie na poziomie kosztów osobowych. Oszczędności wynikające ze zmian organizacyjnych to będzie mniejszość spodziewanej redukcji kosztów" - powiedział Kardach.
Od sierpnia 2009 r. w Sygnity wypowiedziano umowy o współpracy 150 stałym podwykonawcom oraz umowy o pracę 100 etatowym pracownikom.

W ramach działań restrukturyzacyjnych zawieszono działania systemów bonusowych i zredukowano koszty wynagrodzeń zasadniczych przez czasowe obniżenie wynagrodzenia zasadniczego pracowników, zamrożenie nowych procesów rekrutacji, zamrożenie podwyżek płac, urlopy bezpłatne oraz redukcję zatrudnienia.

Kardach poinformował, że restrukturyzacja dotyczy także sfery finansowania i obecnie obligacje spółki są rolowane na nowych warunkach.

NA GIEŁDZIE

Comperia.pl [CPL]

kurs:

4.20 PLN 0.13 (3.19%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+