PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Sygnity: spadek przychodów, ale firma wciąż rentowna

Autor: WNP.PL (WGK)
10-08-2015 21:13
Sygnity: spadek przychodów, ale firma wciąż rentowna
Fot. Fotolia

Trzy kwartały roku obrotowego - od 1 października 2014 do 30 czerwca 2015 - wykazują, że mimo ujemnej dynamiki przychodów w ujęciu rok do roku, spółka Sygnity utrzymuje poziomy rentowności operacyjnej.

Według informacji firmy, Sygnity zdecydowanie poprawiło działanie procesów biznesowych i dyscyplinę kosztów ogólnych oraz uelastyczniło strukturę organizacji, dostosowując ją do możliwości szybkiego reagowania na zmieniającą się sytuację rynkową. Zmiany dokonane wewnątrz spółki służą stworzeniu zdrowej bazy pod realizację planu strategicznego na lata 2016-2020.
Przychody Grupy Sygnity w III kwartałach roku obrotowego 2014/2015 wyniosły 333,6 mln zł (-10,9 proc. r/r). W III kwartale przychody osiągnęły poziom 103,8 mln zł (-14 proc. r/r), jednak kluczowe dla poziomu rentowności przychody ze sprzedaży produktów i usług własnych wyniosły w tym okresie 95,1 mln zł i były tylko 1,5 proc. niższe rok do roku. Ponadto przychody ze sprzedaży produktów i usług odpowiadały za 92 proc. całości sprzedaży grupy, co było najlepszym wynikiem od wielu kwartałów.

Trzy kwartały roku obrotowego 2014/2015 Sygnity zakończyło z pozytywnym wynikiem finansowym. Na wyniki III kwartału 2014/2015 Grupy Sygnity wpłynęły w dużej mierze przesuwające się w czasie znaczące projekty w sektorze publicznym finansowane z przyznanej Polsce, ale opóźnionej transzy środków UE. Sektor publiczny jest wartościowo największym klientem całej branży IT i waży znacznie na strukturze przychodów Sygnity. Mimo spowolnienia ostatnich kwartałów, spółka już zaczyna odnotowywać poprawę w tym sektorze i zapowiadane znaczące kontrakty zaczynają się materializować.

W minionym okresie Sygnity pozyskała kilka istotnych wartościowo i jakościowo projektów. W ostatnich tygodniach podpisano za ok. 55 mln zł umowę z PFRON na system SODiR oraz z MPiPS na utrzymanie i rozwój systemu informatycznego Publicznych Służb Zatrudnienia za ok. 32 mln zł.

- Konsekwentnie umacniamy pozycję Sygnity w kluczowych sektorach, zdobywając nowe lub rozszerzając dotychczasowe kompetencje. Intensywnie penetrujemy rozwojowe obszary biznesowe. Rynek IT przechodzi transformację. Widzimy to i przygotowujemy firmę do sprawnego działania w nowych warunkach. Wszystkie zmiany, których dokonujemy jako zarząd wewnątrz spółki, zarówno te organizacyjne jak i te optymalizujące strukturę kosztów, mają służyć stworzeniu zdrowej bazy pod realizację planu strategicznego na lata 2015-2020 - podsumowuje Janusz Guy, prezes Sygnity.

Zysk brutto ze sprzedaży po III kwartałach roku obrotowego wyniósł 58,5 mln zł, zysk EBITDA 20,6 mln zł, a zysk netto 6 mln zł. Rentowność EBITDA wyniosła 6,2 proc., rentowność EBIT 2,8 proc. a rentowność netto 1,8 proc. W samym III kwartale roku obrotowego zysk brutto wyniósł 18,8 mln zł, zysk EBITDA 5,8 mln zł, a zysk netto 1,5 mln zł, co przekładało się na rentowności odpowiednio: EBITDA na poziomie 5,6 proc., EBIT 2,2 proc., netto 1,4 proc.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 374 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP