PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

System IFS Applications wdrożony w spółce Armatoora

Autor: wnp.pl (Dariusz Ciepiela)
05-05-2009 10:35

IFS wdrożył system IFS Applications w spółce Armatoora. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Armatura Kraków, która już od kilku lat korzysta z systemu IFS Applications. Wdrożenie w firmie Armatoora zostało zakończone w marcu br. i objęło wszystkie moduły IFS Applications, funkcjonujące w Grupie Kapitałowej.

Armatoora, spółka w 100 proc. zależna od Armatury Kraków, została powołana 2 grudnia 2008 roku, w celu przejęcia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Toora Poland. Siedziba Spółki znajduje się na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Nisku. Przedmiotem jej działalności jest produkcja i sprzedaż grzejników i innych odlewów aluminiowych oraz świadczenie usług magazynowo-logistycznych w Grupie Kapitałowej Armatura Kraków.
Celem wdrożenia systemu IFS Applications w Armatoora było wprowadzenie pełnej obsługi informatycznej nowo powstałej spółki w oparciu o usługi IT świadczone w Armaturze Kraków. Wdrożenie zapewniło również pełną ewidencję zdarzeń gospodarczych i ujednoliciło środowisko informatyczne wykorzystywane przez całą grupę kapitałową.

Realizacja projektu objęła przygotowanie niezbędnej infrastruktury w spółce Armatoora w Nisku i połączenie jej z infrastrukturą Armatury Kraków poprzez dedykowane łącze WAN. Jednocześnie w Krakowie dokonano wirtualizacji środowiska aplikacyjnego poprzez stworzenie klastra VMware, natomiast w Nisku zainstalowany został moduł użytkowanej w Armaturze centrali telefonicznej IP. Działania te pozwoliły na ujednolicenie komunikacji w ramach całej grupy.

- Armatura Kraków wykorzystuje system IFS Applications od kilku lat. Ze względu na takie korzyści z wdrożenia jak m.in.: redukcja kosztów działalności i ich kontrola oraz usprawnienie procesów produkcji, dystrybucji i logistyki, zdecydowaliśmy się na implementację rozwiązania w naszej nowej spółce – mówi Andrzej Romek, Kierownik Informatyki w Armaturze Kraków.

Wdrożenie systemu ma usprawnić m.in. procesy wewnętrzne w firmie, w tym procesy produkcyjne oraz przepływ informacji między siedzibą Armatury w Krakowie a spółką w Nisku. To z kolei wpłynie na zwiększenie wydajności pracy.

- Cieszymy się, że nasz wieloletni klient, Armatura Kraków zdecydowała się wdrożyć IFS Applications w swojej spółce Armatoora SA. Oznacza to, że Grupa dostrzega w systemie duży potencjał. IFS Applications poprzez szybki i łatwy dostęp do informacji i ich ujednolicenie będzie dalej przyczyniał się do zwiększenia elastyczności Grupy i będzie wspierał jej działalność biznesową - mówi Marcin Taranek, prezes zarządu IFS CEE.

Prace wdrożeniowe zakończyły się w marcu br., zaledwie po czterech miesiącach od uruchomienia projektu. Nowa spółka będzie wykorzystywać moduły wdrożone w Armaturze Kraków takie jak: IFS Finanse, IFS Dystrybucja, IFS Produkcja, IFS Remonty (w tym Umowy Serwisowe), IFS Marketing i Serwis (CRM), oraz IFS Zasoby Ludzkie i IFS Płace.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


53 969 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP