PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

TP nie zamierza istotnie zmieniać strategii

Autor: PAP
19-12-2008 15:51

Telekomunikacja Polska nie przewiduje zasadniczej zmiany strategii, która była ogłoszona w połowie 2007 roku, może ją jednak dostosować do obecnych warunków rynkowych - poinformował PAP Ireneusz Piecuch, członek zarządu telekomu.

Na pytanie PAP, czy w związku ze zmianami na stanowisku dyrektora ds. strategii przygotowywana jest nowelizacja strategii TP Piecuch odpowiedział:
"Tworzenie strategii jest procesem ciągłym, podobnie jak zmiany kadrowe w firmach. Na konieczność dokonywania zmian w strategii firmy wpływa wiele czynników tj. sytuacja makroekonomiczna, konkurencja, otoczenie prawno-regulacyjne. W Polsce trudno uznać, że którykolwiek z tych elementów jest ustabilizowany. Dlatego nie wykluczamy adaptacji naszej strategii do obecnych warunków rynkowych".

"Adaptacja, nie oznacza zasadniczej zmiany, a raczej przesunięcie akcentów. Nasze główne cele strategiczne pozostają bez zmian" - dodał.

W lipcu 2007 roku TP przedstawiła założenia, że przychody z produktów i usług nie podlegających regulacjom mają do 2010 roku wzrosnąć o ponad 50 proc.

Wolne przepływy pieniężne mają wynieść w tym czasie 18-20 proc. przychodów. Ma to być możliwe dzięki usprawnieniu działalności podstawowej, optymalizacji wykorzystania zasobów spółki, inwestycjom w rozwój oraz przejęciom spółek z Polski lub innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej generujących wysokie przepływy środków pieniężnych.

Od 2007 roku TP nie dokonała jednak żadnej akwizycji.

"Akwizycje nie są celem samym w sobie. Od momentu ogłoszenia ponad rok temu strategii przyglądaliśmy się kilku firmom, a w jednym przypadku byliśmy już blisko podjęcia decyzji. Niestety sytuacja na rynku polskim oraz rynkach światowych mocno się skomplikowała, co w sposób oczywisty wpłynęło na rozpatrywane przez nas projekty. Oczywiście w każdej sytuacji można odnaleźć nowe możliwości, jeśli wiadomo gdzie szukać. Tym między innymi zajmuje się zespół strategii i rozwoju biznesu Grupy TP, którym kieruje od niedawna właśnie Krzysztof Kaczmarczyk" - powiedział Piecuch.

"Obszary poszukiwań pozostają bez zmian. Interesują nas firmy, które mogłyby wzmocnić i zabezpieczyć naszą kluczową działalność np. rozwijając naszą sieć dystrybucyjną. Z drugiej strony, bacznie przyglądamy się podmiotom z branż, na które ekspansja byłaby naturalnym rozszerzeniem naszej działalności kluczowej, chodzi np. o branżę ICT, czyli integracja usług i produktów sprzętowych, przede wszystkim dla klientów biznesowych" - dodał.

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

Orange Polska SA [OPL]

kurs:

5.90 PLN -0.01 (-0.17%)

Notowania | Analiza technicznaSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP