XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Transition Technologies tworzy oprogramowanie dla Hyundaia

Transition Technologies tworzy oprogramowanie dla Hyundaia
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Łódzkie centrum badawcze firmy informatycznej Transition Technologies będzie realizować wieloletni kontrakt z koreańskim koncernem motoryzacyjnym Hyundai Kia Motor Company. Informatycy stworzą oprogramowanie zarządzające długością funkcjonowania podzespołów koreańskich aut.

Nowoczesne centrum badawcze Poland Solution Center - oddział Transition Technologies - otwarty został w Łodzi jesienią ub. roku. Firma tworzy nowoczesne oprogramowania komputerowe do modelowania produktów i lepszego zarządzania informacjami na ich temat.

Koreańskie konsorcjum zdecydowało się na wprowadzenie tworzonego w centrum systemu służącego do centralnego zarządzania informacją o swoich produktach i do usprawnienia wymiany informacji między różnymi departamentami firmy m.in. działami badań i rozwoju, designu czy produkcji.

"W przypadku Hyundaia wspomagamy oprogramowanie do modelowania samego produktu końcowego i integrujemy je z pozostałymi produktami, które są w użytku, żeby sami inżynierowie pracowali sprawniej i uzyskali pewną przewagę konkurencyjną nad innymi firmami motoryzacyjnymi. Możemy powiedzieć, że dotyczy ono dziedziny projektowania m.in. nowych części i podzespołów samochodów" - powiedział dziennikarzom w piątek dyrektor łódzkiego oddziału Transition Technologies Dariusz Lis.

Firma zatrudnia w łódzkim centrum badawczym 100 osób. Zespół projektowy dla Hyundaia liczy obecnie kilka osób, ale do końca tego roku firma chce zatrudnić kolejnych 40 programistów. Poszukiwani są głównie studenci ostatniego roku i absolwenci łódzkich uczelni.

Centrum, które zajmuje obecnie ok. tysiąc m. kw. powierzchni w biurowcu Textorial Parku, chce także od października zaadaptować kolejne 500 m.kw. pow. na swoje potrzeby. Kontrakt z Hyundaiem ma być realizowany przez 3-5 lat. Współpraca z koreańskim koncernem ma międzynarodowy charakter. Nad rozwiązaniami - obok polskich programistów - będą pracować zespoły architektów i programistów z Korei, Indii i Stanów Zjednoczonych.

Transition Technologies powstała w 1991 roku. Jest wiodącym polskim dostawcą oprogramowania m.in. dla sektorów energetycznego i gazowniczego. Transition Technologies współpracuje m.in. z Oracle, Sun Microsystems, IBM oraz Premium Technology.

Firma współpracuje m.in. z Ferrari, Nokią, Volkswagenem czy Adidasem. W nowym centrum badawczym będą opracowywane m.in. programy niezbędne do produkcji i eksploatacji największego pasażerskiego samolotu Airbusa A380. Współpracuje z firmami z ponad 20 krajów z Europy ale także m.in. Stanów Zjednoczonych, Chin, Japonii, Australii i Tajlandii. Obecnie w kilku oddziałach zatrudnia ok. 340 osób.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Transition Technologies tworzy oprogramowanie dla Hyundaia

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!