Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

W II kw. konkurs na dofinansowanie innowacyjnych projektów

Autor: wnp.pl (PS)
03-02-2014 18:34
W II kw. konkurs na dofinansowanie innowacyjnych projektów
fot. Fotolia

Można jeszcze składać uwagi i opinie w sprawie programu wspierania polskich przedsiębiorstw środkami z bieżącej perspektywy unijnej, co przewiduje m.in. Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka.

Można je nadsyłać bezpośrednio m.in. do Ministerstw Gospodarki lub Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, ale także za pośrednictwem np. Pracodawców RP, czy PAIIZ.
Nadal jesteśmy na etapie jego opracowania tego programu wsparcia – powiedziała wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik podczas debaty, zorganizowanej w PAIIZ. – Ale zarazem w ciągu 2-3 miesięcy będziemy go w stanie wdrożyć.

Minister Gospodarki pełni funkcję instytucji pośredniczącej w realizacji czterech osi priorytetowych POIG: kapitał dla innowacji, inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia, dyfuzja innowacji oraz Polska gospodarka na rynku międzynarodowym. Tę samą funkcję pełnią, w przypadku czterech innych osi priorytetowych, ministrowie: nauki i szkolnictwa wyższego oraz spraw wewnętrznych i administracji.

Na realizację POIG w latach 2014-2020 przeznaczono prawie 8,3 mld euro, z czego w gestii ministra gospodarki będzie aż 4,5 mld euro.

Program ten w największym stopniu, spośród wszystkich innych, skierowany jest do przedsiębiorców. Nie będzie on jednak prostą kontynuacją Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw na lata 2004–2006 (zbliżone wsparcie, udzielane dotychczas za pośrednictwem PARP, dostępne będzie w Regionalnych Programów Operacyjnych).

- Z punktu widzenia MG, głównym celem POIG jest wsparcie finansowe przedsiębiorstw, mających innowacyjne produkty lub usługi, które powstają w ich własnych ośrodkach lub we współpracy z nauką, czyli odwrócenie procesu dofinasowywania projektów innowacyjnych, które trafiały dotychczas do przemysłu poprzez naukę – podkreśliła wiceminister Antoniszyn-Klik. – Program będzie też wspierał innowacyjne przedsięwzięcia o podwyższonym ryzyku.
Jej zdaniem, kluczowe będzie dofinansowanie innowacji od etapu pomysłu i projektu, aż po jego produkcję, w szczególności służącą eksportowi wyrobu. Zarazem to przedsiębiorca będzie zgłaszał projekt, który będzie oceniany przez gremium ekspertów i omawiany z projektantem. Inaczej mówiąc, wybór projektu do finansowania MG oprze nie na ocenie formalnej („ładnie napisanego i spełniającego stałe elementy”), lecz w oparciu o swoisty konkurs ofert.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP