Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

W jakie rozwiązania IT będą w 2014 r. inwestować sektory naftowy i gazowy?

Autor: wnp.pl (JM)
23-12-2013 11:00
W jakie rozwiązania IT będą w 2014 r. inwestować sektory naftowy i gazowy?
fot. Fotolia

- Firmy zajmujące się inżynierią, produkcją i współpracujące w ramach łańcucha dostaw muszą uwzględniać w większym stopniu oszczędność energii, kwestie bezpieczeństwa, zwiększyć niezawodność i wydajność w procesach produkcyjnych zakładu – mówi Katarzyna Kulik, business consultant Aspen Technology.

Jak zauważa nasza rozmówczyni, sektor przemysłowy zmienia się i nie koncentruje już na poszczególnych fragmentach procesu, skupia się raczej na integracji i zdolności do zarządzania oraz sprostania wyzwaniom związanym z inżynierią całego łańcucha dostaw.
- Obecnie dynamiczna optymalizacja aktywów i działania zakładów w całym łańcuchu stanowi ostatni etap w ewolucji optymalizacji procesów – mówi Katarzyna Kulik.

Przedstawicielka Apsen Technology podkreśla, że w 2014 r. kluczowe zagadnienia biznesu będą w dalszym ciągu koncentrować się wokół przezwyciężania wyzwań operacyjnych, ochrony marż, redukcji kosztów oraz osiągnięcia efektywności energetycznej.

- W szczególności rafinerie w Europie są nadal pod ogromną presją redukcji kosztów operacyjnych przy jednoczesnej maksymalizacji przepustowości i minimalizacji zapasów - mówi. - Podejmujący decyzje mają do czynienia z różnymi wyzwaniami, począwszy od kwestii operacyjnych, zmienności rynku po planową realizację dostaw produktu pochodzącego z łupków, wytworzonego na podstawie optymalnego pod względem ekonomicznym planu. Doprowadziło to do znacznej koncentracji na procesach i narzędziach służących do zarządzania łańcuchem dostaw, co oznacza istotne korzyści dla rafinerii.

Katarzyna Kulik wskazuje, że dla firm naftowych i gazowych działających w poszczególnych regionach redukcja zużycia energii i efektywność energetyczna pozostaną priorytetami w zakresie zwiększania rentowności i ochrony środowiska. - Wszystkie te uwarunkowania wprowadzają dodatkowe komplikacje w przemyśle i zwiększają zapotrzebowanie na rozwiązania, które mogą zapewnić optymalizację procesów i efektywność operacyjną - przekonuje.

Nasza rozmówczyni zauważa, że firmy z branży naftowej i gazowej na całym świecie coraz więcej inwestują w rozwiązania, które pomagają zmniejszyć obciążenie zakładów przemysłowych i poprawić marże oraz efektywność operacyjną. Rozwiązania te są procesami automatycznymi, które oceniają co minutę jakość wytwarzanych produktów, temperaturę, ciśnienie, przepływy wykorzystując model predykcyjny, uwzględniający wiele zmiennych służących do kontroli procesu w zamkniętej pętli.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP