Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Wasko dzięki COIG-owi wejdzie na nowy, obiecujący rynek

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
12-09-2012 12:55

Wasko nabywając COIG wchodzi na nowy, duży i perspektywiczny rynek. Z kolei COIG zyskuje szanse dalszego rozwoju.

Wasko doszło do porozumienia z resortem skarbu w sprawie nabycia COIG-u. Zgodnie z podpisaną umową giełdowa spółka nabyła 85-proc. pakiet akcji informatycznej firmy (15 proc. akcji otrzymają pracownicy), obecnej przede wszystkim w polskim górnictwie, gdzie COIG jest niekwestionowanym numerem jeden.
Zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie kontroli nad Centralnym Ośrodkiem Informatyki Górnictwa z siedzibą w Katowicach spowodowała wejście w życie umowy sprzedaży na rzecz Wasko 459 000 akcji imiennych COIG, stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego spółki.

Transakcja przeniesienia własności akcji COIG SA zostanie zakończona w terminie do 25 dni roboczych od 21 sierpnia br.

COIG to dostawca kompleksowych, dedykowanych rozwiązań informatycznych, które wspomagają procesy zarządzania.

Do czego Wasko nabycie COIG-u? Nabywając COIG Wasko zyskuje przede wszystkim możliwość wejścia na nowy, perspektywiczny rynek.

COIG to bowiem potentat w zakresie obsługi informatycznej kopalń węgla kamiennego, ponadto jest obecny w obsłudze informatycznej samorządów.

Wiadomo, że górnictwo w Polsce realizuje duże inwestycje i ma w planie zwiększanie nakładów inwestycyjnych w kolejnych latach. To konieczność, zważywszy, iż polskie spółki węglowe planują sukcesywny wzrost wydobycia węgla. W Wasko doskonale o tym wiedzą.

Wasko chce, dzięki przejęciu COIG-u, rozpocząć ekspansję w sektorze węglowym.

Warto tu zaznaczyć, że niedawno - o czym informował portal wnp.pl - COIG przedłużył na kolejne cztery lata umowę na obsługę informatyczną naszej największej górniczej spółki, czyli Kompanii Węglowej. Wartość kontraktu wynosi ponad 101 mln zł.

Umowa obejmuje m.in. zabezpieczenie dostępu do kodów źródłowych, prawa własności do danych, opisuje parametry jakościowe wraz z obniżeniem ceny w przypadku ich niespełnienia.Reguluje wszelkie prawa związane z licencjami oraz gwarantuje 3-letni okres ich wypowiedzenia.

- Podpisanie umowy zwieńczyło długi okres pracy - mówi Joanna Strzelec-Łobodzińska, prezes zarządu Kompanii Węglowej. - Zawarta została w standardzie serwis level agrement, opisującej szczegółowo parametry jakościowe współpracy z COIG-iem. Wpisuje się również w strategię naszej spółki zakładającej porządkowanie kolejnych segmentów działalności Kompanii. W tym przypadku dotyczy to informatyzacji - podsumowuje prezes Strzelec-Łobodzińska.

NA GIEŁDZIE

Wasko SA [WAS]

kurs:

1.27 PLN 0.01 (0.79%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP