Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Wiceprezes Track Tec: cel - to innowacyjna Polska

Autor: wnp.pl (Piotr Stefaniak)
15-01-2016 12:23
Wiceprezes Track Tec: cel - to innowacyjna Polska

Krzysztof Niemiec.

Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

Co może być motorem napędzającym polską gospodarkę wobec sygnałów o wyczerpywaniu się dotychczasowych czynników wzrostu? To jedno z kluczowych pytań, jakie chcemy postawić podczas Forum Zmieniamy Polski Przemysł. Dziś odpowiada na nie Krzysztof Niemiec, wiceprezes Track Tec.

- W skali globalnej jesteśmy na takim etapie rozwoju, gdzie pewne są ciągłe zmiany oraz ogromne tempo wdrażania nowości, w szczególności w komunikowaniu się, technikach komputerowych i zaawansowanych technologiach - mówi Krzysztof Niemiec, wiceprezes Track Tec.
Jednocześnie czas życia nowości bardzo szybko się skraca. To wymusza na krajach chcących osiągać sukcesy społeczne i gospodarcze aktywność w przeobrażaniu rzeczywistości.

Tak więc innowacyjność - jest pojęciem do odmieniania przez przypadki w każdej ze sfer działalności. Innowacyjność rozumiana jako postawa świadomie przyjęta przez społeczeństwo, obudowana aktywnością i sprawnością instytucji państwa.

Radykalnych efektów nie należy oczekiwać natychmiast, to proces rozłożony na lata. Rozpoczyna się od zmienionych priorytetów w wychowywaniu i kształceniu, wskazywaniu ścieżek kariery, stwarzania realnych warunków dla chcących pracować na nowymi rozwiązaniami.

Jednak od zaraz można i trzeba podejmować konkretne działania dla wsparcia krajowych firm w procesie wypracowywania i wdrażania innowacji.

W szczególności dotyczy to działań nakierowanych na zwiększanie eksportu polskich produktów i usług a także wspierania procesów, w efekcie których krajowe firmy zaistnieją ze swoją produkcją poza granicami.

Polska ma sprzyjający czas, a przede wszystkim środki finansowe dające niepowtarzalną możliwość dołączenia do krajów innowacyjnych. Okres do końca drugiej perspektywy unijnej musimy jak najmądrzej wykorzystać, wyzwalając trwałą aktywność i zdolność gospodarki do sprostania rosnącym wymaganiom rynków międzynarodowych.

Ale bez aktywności własnej, bazując tylko na środkach Planu Marshalla, kraje zachodnioeuropejskie nie osiągnęłyby sukcesów. Wykorzystując również ich doświadczenia w tym zakresie, winny być wypracowane u nas skuteczne rozwiązania prawne, organizacyjne, finansowe, których celem jest: innowacyjna Polska.

I działaniom rządzących, chcących ten cel zrealizować trzeba kibicować.

Rozwinięcie tematu podczas Forum Zmieniamy Polski Przemysł, 20 stycznia 2016 r. w Warszawie. Dowiedz się więcejSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 964 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP