Wyłoniono partnera technologicznego w projekcie e-podręczniki

Wyłoniono partnera technologicznego w projekcie e-podręczniki
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, będące pionem Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk zostało wyłonione na nowego partnera technologicznego projektu "E-podręczniki do kształcenia ogólnego" - informuje Ośrodek Rozwoju Edukacji.

"Wyłonienie partnera jest efektem przeprowadzonego rozeznania i oceny potencjału oraz doświadczenia instytucji należących do sektora finansów publicznych, w szczególności szkół wyższych i instytutów naukowych, które mają doświadczenie w zakresie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie uczenia się i zdobywania informacji oraz konieczny potencjał technologiczny z tego zakresu" - napisano w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji (ORE).

Według ORE, Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN i działające w jego strukturze Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe to placówka naukowa z ogromnym dorobkiem w zakresie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych. "Centrum posiada niezbędny potencjał technologiczny oraz autorytet naukowy i wieloletnie doświadczenie we współpracy z uczelniami, co stanowi najlepszą rękojmię jakości nowotworzonych aplikacji i daje gwarancję osiągnięcia wszystkich zakładanych rezultatów projektu" - podkreślono w komunikacie.

Partner technologiczny projektu "E-podręczniki do kształcenia ogólnego" wybrany został spośród technicznych szkół wyższych w drodze naboru.

Chociaż Ministerstwo Edukacji i podlegający mu ORE zrezygnowały z otwartego konkursu na partnera technologicznego, podstawowe kryteria wyboru były zbliżone do warunków konkursu, który został unieważniony w lipcu. Nabór ograniczony był do publicznych szkół wyższych.

Po ogłoszeniu w połowie czerwca wyników konkursu na partnera technologicznego projektu e-podręczników część firm działających w tej branży zaczęła sugerować w mediach, iż zwycięska firma Progress Framework nie jest w stanie podołać projektowi. Jak podawała "Rzeczpospolita" spółka ta prowadzi nieprzejrzystą politykę informacyjną dotyczącą finansów, jest nieznana w branży e-learningu, najprawdopodobniej nie ma kadry i zasobów, aby projekt zrealizować.

Na początku lipca minister edukacji Krystyna Szumilas wysłała do Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie specjalną kontrolę, która miała zbadać "możliwe nieprawidłowości towarzyszące wyborowi partnera technologicznego" projektu e-podręcznika. Pod koniec lipca konkurs na partnerów projektu unieważniono.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wyłoniono partnera technologicznego w projekcie e-podręczniki

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!