Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Wyższa EBITDA i znacząco niższy zysk w Sygnity

Autor: WNP.PL (WGK)
31-08-2016 08:51
Wyższa EBITDA i znacząco niższy zysk w Sygnity

Jan Maciejewicz, prezes Sygnity

Fot. Sygnity, mat. pras.

Po trzech kwartałach roku obrotowego 2015/2016, spółka informatyczna Sygnity miała, podobnie jak w poprzednim takim okresie, 330,4 mln zł przychodów. Zysk brutto spadł o 2,7 proc. r/r do 57,2 mln zł, EBITDA wzrosła o 9,5 proc. (20,9 mln zł), zysk EBIT o 5,1 proc. (8,3 mln zł), a zysk netto spadł o 81,1 proc. do 1,1 mln zł.

Backlog na czwarty kwartał roku obrotowego wynosi 94,4 mln zł i jest porównywalny do tego samego kwartału w poprzednim roku obrotowym.
- Wyniki finansowe Grupy Sygnity za trzy kwartały odzwierciedlają trudną sytuację rynku, na którym funkcjonujemy. Grupa ma duży potencjał w postaci wykwalifikowanej kadry ponad 1000 specjalistów. Aby w pełni go wykorzystać, opracowaliśmy strategiczne kierunki rozwoju, zgodnie z którymi już działamy. Oczekiwanym efektem będzie z jednej strony poprawa marżowości tradycyjnego biznesu i rozszerzenie naszej oferty produktowej, a z drugiej strony wejście w nowe branże na rynku polskim oraz rozwój na rynkach zagranicznych - komentuje Jan Maciejewicz, prezes Sygnity.

W tradycyjnym biznesie, czyli segmentach bankowo-finansowym, public oraz utilities, grupa koncentrować się będzie na organicznym rozwoju biznesu, z naciskiem na poprawę marżowości. Ponadto Sygnity chce wejść na perspektywiczne krajowe rynki IT, w których dotychczas była obecna w niewielkim stopniu – tj. do branży telekomunikacyjnej, farmaceutycznej, przemysłowej, logistycznej oraz na rynek handlu detalicznego.

- Trzeci kwartał roku obrotowego 2015/2016 pokazał, że Grupa jest w stanie osiągać zadowalającą marżowość swojego biznesu dzięki konsekwentnej dyscyplinie kosztowej. Pojawienie się na perspektywicznych rynkach pozwoli nam na utrzymywanie generowanych marż na satysfakcjonujących, wysokich poziomach - podkreśla Jan Maciejewicz. - Ponadto wejście w nowe obszary oznacza, że obecni będziemy na ok. 2/3 polskiego rynku IT - dodaje.

Kolejnym elementem planu rozwoju są alianse strategiczne i ew. przejęcia. Sygnity planuje aktywnie poszukiwać możliwości współpracy z interesującymi podmiotami posiadającymi portfolio produktów dopełniających ofertę Sygnity lub pozwalających na poszerzenie udziału w rynku. - Chcemy dynamicznie rozwijać portfolio produktów i usług grupy zarówno poprzez wewnętrzne inwestycje, jak i poprzez akwizycje gotowych rozwiązań w perspektywicznych i rentownych obszarach - mówi Jan Maciejewicz.

Trzecim strategicznym kierunkiem jest ekspansja zagraniczna. Sygnity jest już obecne na rynku amerykańskim poprzez Sygnity International. - Rozwinięte rynki zagraniczne, w tym amerykański, na którym już z powodzeniem konkurujemy z lokalnymi graczami, charakteryzują się możliwością osiągania wysokich marż. Najlepszym dowodem na to są dobre wyniki operacyjne Sygnity International osiągane od 2015 roku na rynku USA - przekonuje Jan Maciejewicz. - W najbliższym czasie będziemy się koncentrować na rozbudowie kompetencji sprzedażowych w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej - dodaje.

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

Sygnity SA [SGN]

kurs:

3.49 PLN 0.49 (16.33%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


39 254 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 800 ofert w bazie

2 782 270 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP